Stress 965 teemat   1 289 postitust foorumis

Lisa vastus

Mureks on minu ema. Isaga on nad juba väga ...

Autor: tütar 30.06.04 17:33

Mureks on minu ema. Isaga on nad juba väga ammu lahutatud ja tal on uus mees, kes teda kätel kannab, kuid saab selle eest pidevalt sõimatud, solvatud, mõnitatud. Kannatab mingil põhjusel kõik välja ja peale väljaviskamist tuleb jälle tagasi, et mu emale kõik anda. Ema tööl ei käi, seega sõltub sellest mehest ka majanduslikult, kuid see ei takista teda arvamast, et mees on ajudeta käpard. Samas - kui nad saavad hästi läbi, on see mõni tund taevalik.
Sama suhtumine on emal minu mehesse, kuid nemad ei saa omavahel kunagi hästi läbi - mu mees kannatab hambad ristis midagi vastu ütlemata ära ja püüab emale meele järgi olla, kuni üle viskab ja nad omavahel kuid üldse ei suhtle.
Ema ise kannatab sellepärast kõige rohkem. Pidev stress, üksindustunne (sõpru ei ole paraku enam järele jäänud) ja kibestumus on igapäevased nähtused.
Ta nõuab vähestelt lähedastelt uskumatut pühendumist ise samal ajal kõiki solvates ja käske jagades. Kui ta käitumise peale solvutakse, solvub tema omakorda ja peaagu kunagi esimesena lepitust ei otsi. Teeb selle ka teisele poolele võimalikult ebameeldivaks. Ise aga nutab ja tunneb ennast väärtusetuna. Aga kunagi ei võta midagi ette, et olukorda parandada.. pigem lõhub suhteid nagu trotsiks veelgi.
Kas selline käitumine võib olla tekitatud depressioonist? Mida ette võtta.. antidepressante on ta proovnud, kuid neist mingit abi ei olnud. Kuhu pöörduda? Sest asi läheb ainult hullemaks ja varsti lõhub ta kõik suhted enda ümber ja teeb sellega teistele ja kõige rohkem endale haiget. Püüdsin temaga rääkida, aga see ajas meid täiesti riidu ja nüüd me siis jälle mõned päevad ei ole suhelnud (ta ei vasta telefonilegi).

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada