Stress 964 teemat   1 288 postitust foorumis

Lisa vastus

Loodan, et te ei pahanda, kui tungin teie ...

Autor: Ivile ja Vilmale 17.06.04 18:12

Loodan, et te ei pahanda, kui tungin teie jutu vahele.

Olen küll kogenud paar korda pikaaegset ja sügavat masendust ja elutahte täielikku kadumist. Siiski pole kordagi tulnud mõtet oma elu ise lõpetada. Olen siin portaalis loetu põhjal palju selle üle mõelnud, miks ühtedel see soov tekib ja teistel mitte. Ja kui tekib, siis miks ühed teevad selle teoks, aga valdav enamus õnneks siiski mitte.

Arvan, et mind hoiaks tagasi vastutustunne. Olen vahel lubanud sügava masenduse ajal endale mõtet -- kui nüüd jääks magama ega ärkakski enam. Ja otsekohe olen seda mõtet kahetsenud, kuigi sellel pole suitsiidiga kuigi palju ühist. Lihtsalt soov uinuda ja mitte enam ärgata.

Juba pelk mõte sellele, et minu lapsed peaksid oma elu lõpuni elama kui enesetapja lapsed, ei laseks tõelist, oma käe kaudu sooritatava lahkumise mõtet kunagi tekkida. Ka ei ole seda rolli ära teeninud minu mees ega ükski teine minu lähedane.

Samas ma mõistan täielikult seda kergendustunnet, mis kellelgi võib tekkida otsusele jõudmisel. Olen seda ise korduvalt tundnud väga rasketes ja heitlikes situtatsioonides, kui järsku särab su ees tollel hetkel ideaalsena tunduv lahendus. See on eriline õnn ja rahu. Lahendus ise osutub sageli valeks või teostamatuks, aga tollel hetkel toob ta õnnestavat rahu. Seda rahu, mida piinatud hing nii väga vajab.

Teist kumbki pole vist veel Elukirja lugeja. Mina oleksin vanuse poolest, aga mu elustiil ja mõtted on selle üllitise jaoks veel liiga nooruslikud. Siiski ostsin täna selle ajakirja viimase numbri, kuna kaanel oli psühhiaater Jüri Ennet ja ajakirja sees on ära toodud tema kuulus Enneti Palve, mida ta siin arstide poole vastates üsna sageli küsijatele soovitab. Lõpuks sain seda lugeda.

Pean ütlema, et käin sageli Enneti vastuseid lugemas ja imetlen selle inimese tohutut empaatiavõimet ja soovi inimesi aidata. Tema südamlikkuse ja elujõu allikad näivad olevad ammendamatud. Küllap vist Enneti Palve annabki seda kõike.

Lõpetan selleks korraks.
M-u

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada