Stress 963 teemat   1 287 postitust foorumis

Lisa vastus

12 aastane häiritud laps

Autor: Mures lapsevanem 26.01.17 15:00

Tere Teile kõigile,
Olen tõsiselt mures 12 aastase poja pärast. Tal on närvikava täitsa null. Tihti juhtub, et ta hakkab lihtsalt nutma, mitte jonnima vaid konkreetselt nutma ja ennast toolil ala edasi-tagasi kõigutama ja karjuma .Kui küsida miks ta nutab, vastab ta, et ta ei tea ja ei saa lõpetada, tal on lihtsalt kurb või et see lihtsalt juhtub nii. Kui ta oma tahtmist ei saa, keeldub kaasa tegemast hakkab jaurama- trambib jalgu, räägib vingudes jne., käitub provotseerivalt. Koolis kui õpetajad temaga räägivad siis alatihti hakkab nutma. Tal on täiesti karistamatuse tunne, ta ei karda mingeid tagajärgi ja vigadest üldjuhul ei õpi Oma halvast käitumisest saab korraks aru ja palub vabandust, aga hetke pärast jätkab samas tempos ja teeb samu asju edasi. Kaaslastega eriti ei seltsi ja tänu sellele pole tal ka eriti sõpru, mõned on. Muidu on ta taiplik, hea mäluga ja koolis on reaalainetes head hinded. Olen mures ja sooviks väga last aidata kuhu ma võiks pöörduda?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Arvo   27.02.17 11:38

tere,
soovitan pöörduda elukohajärgse lastekaitse talituse poole. Osadel nendest on olemas ressurss suunata Teid, last ja vajadusel kogu peret spetsialisti poole, kes suudavad aidata. Aga abi on kidlasti vaja ja see võib võtta aastaid..
Võite pöörduda ka perearsti poole, kes teid edasi suunab.
Olete teinud esimese sammu, mis on väga tubli ja hooliv, (et sellest murest kirjtasite), aga see on teekond, mida peate jätkama...

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada