Sõltuvus 51 teemat   126 postitust foorumis

Lisa vastus

Ninarohu sõltuvus

Autor: Liina 24.06.11 21:20

Minu elukaaslane 21 aastane kasutab ninaspreid Xymelini ja Otrivini vaheldumisi juba vähemalt 2 aastat järjest iga päev. Kui ma küsin, miks ta seda teeb, ütleb ta mulle vastuseks, et tal on muidu nina koguaeg kinni. Mina leian, et see on väga ohtlik ja kindlasti on ta sellest juba sügavas sõltuvuses. Umbes aasta aega on tal jubedad kõhuvalud ja perearst kirjutas talle uuringut tegemata maohaavandite rohud, mida ta tarvitab siiani. Arsti juurde ta keeldub minemast. Nüüd poole aasta jooksul on ta juba 2 korda verd oksendanud.
Kas see ninarohi võib olla kõige selle algus? Kui ma räägiks talle tagajärgedesdt, mis tast saada võiks, äkki siis ta oleks nõus arsti juurde minema. Oskab keegi sellel teemal aidata?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: 3-e lapse ema   25.06.11 00:56

Jah, need tekitavad sõltuvust. Üle 7 päeva neid kasutada ei tohi. Rikuvad kõigepealt nina limaskesta ja sealt edasi.. Pakendi infolehte tasub alati hoolega lugeda ja ka apteekreid küsitleda. Pole olemas rumalaid küsimusi. Kõige süütum, mida on ka apteeker soovitanud on meresoolvesi. Neid müüakse ka pihustatavatena (nime ei mäleta, valge - sinisega pakend). Kui nina kinni, olen lastele nina alla (mitte sisse) määrinud ka väikese tilga teepuuõli.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: 3-e lapse ema   25.06.11 01:18

Veel. Maohaavad võivad tekkida ka valest toitumisest. Jogurtid (piimhappebakteriga) on head ja tasub hakata võtma ka ternespiima kapsleid, kui ei ole laktoosi talumatust. Võiksid ta arstile kindlasti helistada kui ta ise keeldub minemast, ära karda seda, et ta võib vihastada või arst halvasti öelda. Kõige tähtsam ongi see, et sa hoolid ja arsti kohus on anda vastuseid ja aidata kasvõi telefoni teel. Kuid targem oleks küll lõpetada tablettide tarbimine, need ei kirjutatud ju eluks ajaks, vast mingiks kuuriks?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Liis   19.08.11 13:12

Endal oli sama asi, kasutasin Xymelini mitmeid aastaid, lõpuks läksin nina operatsioonile, ja nüüd kõik okei :)

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Agne Tamm   04.09.13 11:39

Villased sokid jalga, mett, suira.. Ööseks villane kampsun vastu nahka selga ja siis magama, küüslauku riivida terve küüslauk ja siis segada meega--- iga päev, 365 päeva järjest, siis peaks tulemus tulema, ma ise pole ka nii palju teinud

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Agne Tamm   04.09.13 11:41

kuuma päikesepaistelise ilmaga juua kuuma teed meega, nagu kõrbes juuakse

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada