Sõltuvus 51 teemat   126 postitust foorumis

Lisa vastus

Näo nokkimise sõltuvus :(

Autor: Väga mures 21.11.12 11:14

Tere. Ma ei tea kas selline teema siia alla sobib, kui ei sobi siis vabandan.

Mul onolnud selline väga rõve sõltuvus: nimelt meeldib punne pigistada koguaeg kuni nägu verel ja pärast on suured kärnad näos, ning ma ei tea, miks ma seda teen. Olen lugend internetist ingliskeelseid teemasid ka ja väga paljud on sellise teemaga küüsis. Ing k skin picking teema ningpaljud seal ei tea, miks nad seda teevad :C. See on mind suht kurvaks teind, kuna ma tean et seda teha ei tohi, aga ikka teen. Endal on vägapalju probleeme depressiooniga ningpaanikahäirete ja ärevusega ja seal oli tihti kirjas, et näo nokkimine on sellest tulnud. Kas on kuskil eestis mingit kohta, kus saaks selle kohta ravile minna või peaks seda psühhiaatrile rääkima? Ma pole siiamaani veel rääkida julenud, sest see onminuke ka väga piinlik teema. Vanemad koguaeg imestavad et miks jälle nägu kärnas ja niivisi tulevad armid, aga ma ikka teen seda :C. Juba sest ajast, kui olin 13 aastane hakkas see pihta. Kui püüdsin Eestis selle teema kohta uurida, oli väga vähe teemasid selle kohta.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Silja   02.04.13 21:00

Sama asjaga kimppus, püüdsin täna leida teisi sõltlaste tugigruppe internetist -kahjus ei leidnud . Omast kogemusest tean, et selline korduv ja pidev kraapimine on psühhiline probleem, võiksite enda jaoks lahtimõtestada või jälgida, millal see asi ägeneb ..pidada päevikut. Psühhiaatri vastuvõtul ära käia.

Soovitan teraapias käima hakata, ise käin ka. Kahjuks Eesti Haigekassa ei mõtle selliste probleemidega patsienteidele...visiiditasu 12 eur-i kord!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Silja   02.04.13 21:06

Abi saab, Tallinnas Marinethali Psühholoogia ja Psühhiaatria Keskusest.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Agne Tamm   04.09.13 11:23

Osta koorivat näpuhastusvahendit, mine kosmeetiku juurde, pese käsi.

Võibolla on sulle vaja kallist kreemi ja kosmeetikat, et sa psühholoogiliselt ei nokiks, et tekiks tõrge.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Silja   19.09.13 16:13

Sõltuvus ei allu kallile kreemile või kellegi jutule, et ÄRA ENAM TEE NII....
Sõltuvusse, mis mul kestis kokku 26 aastat peitsin EMOTISONAALSET VALU, mis vajas ventiili....füüsiliselkujul.

Loomulikult tuleks nahaarstile minna, psühholoog leida....psühhiaatri vastuvõtul ära käia, selle viimase jutul - kindlasti! Sest ka depressioon ei kao ise eneslikult k-a ärevushäire ja paanika.

Teadke , et te pole üksi oma murega, TEGUTSEGE SIIS!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Taavi   22.10.16 23:25

Ära end peeglist vaata, siis ei näe, mida nokkida ja kas sul ongi üldse punne, mida saaks nokkida. Paigalda seinale peegel ning heida pilk eemalt, nii et punne ei saaks märgata, nõnda saad ka juukseid harjata (kui neid just peab nägema).

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Taavi   22.10.16 23:26

Meikima ei pea!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada