Sõltuvus 50 teemat   126 postitust foorumis

Lisa vastus

Alkoholist eemale

Autor: Fred Klesto 20.12.12 10:24

Mure järgmine, Ema mul aastaid alkoholi tarvitanud (viina, kanget 2l õlut ) kuskile ravile nõus pole minema ( wismari või mujale ). Eile varahommikul tekkisid tal krambid ( mina teadsin et need olid nüüd teist korda, esimene korda tekkisid krambid suvel kuid isa väitel oli see juba kolmas kord ). Võimalik et neid on veel emal tekkinud ja pole sellest meile rääkinud või ei mäleta sest eilne hommik tal ette ei tule. Kutsusin koheselt kiirabi, kiirabi jõudis poole tunniga ja tegid emale mingi süsti. Nüüdseks on emal tegev nõrkus ja väsimus. Lugesin internetist et väsimus tekibki peale krampe. Tuletan emale tihti meelde et ta ikka vett/teed jooks nagu arst soovitas.

Miks aga kirjutan siia, siis sellepärast et teada saada mida emale kõigeparemat hetkel poest süüa tuua. Emale meeldib süüa/juua äädikavett keeduvortsiga mis minuarust kohe kindlasti talle head ei tee, parandage kui eksin.

Ema on mul 47 aastane ja mitte just väga liikuv naisterahvas, vaatab telekat päevast päeva ja tarvitab alkoholi, andke head nõu kuidas selle vastu võidelda, et ema liikuma ja tervis korda saada.

Aitäh.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: kuidas, kuidas...   24.12.12 16:10

"Kuidas tervis korda saada?"
Ilmselt teate seda ise ka: alkoholile ei, tervislik söök ja mõõdukas kehaline koormus pluss rohke värskes õhus viibimine.
Probleem on muidugi selles, et eluviiside muutmiseks peab seda ise TAHTMA. Kui teie ema ei taha ega ole nõus oma tervise heaks midagi tegema ja tema veenmine ka ei aita, siis ei jäägi midagi üle... sellise eluviisiga, alko manustamisega ja teleka ees lösutamisega tervis kaua vastu ei pea...

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Toomas-Eduard M   14.04.13 19:26

Tere! Alkoholi sõltuvusest saab lahti ainult sellega, et pead tunnistama probleemi olemasolu. Järgmine samm on pöörduda (narkoloogi) psühhiaatri juurde, kes suudab sind tsüklist välja aidata. Seda protseduuri teostatakse Tallinnas Vismari haiglas. Pärast seda otsida endale sõbrad, kes ei ürita sind võtma seda üht väga "vajalikku" mistahes pitsi.Ma ise läbisin esimese ravi vene ajal narkoloogia dispanseris Venemaal ja sain pidama. Umbes 15 aasta möödudes,arvasin et nüüd võib uuesti võtma hakata. Aga paugupealt olin seal tagasi, kust alustasin. Poole aasta pärast sain Tartu Psühhoneuroloogia kliinikusse,ja nüüd juba vähemalt15 a. ei tarbi .Tõsi on teine mure nimelt olen sõltuvuses DIAZEPEXIST,millest püüan astmeliselt välja tulla.Olen 67 aastane. Praegusel hetkel võtan õhtuti 0,5 tabletti Diazepeksi ja 0,5 Buronili.Loodan, et kuidagi saab välja.Tänan!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Agne Tamm   04.09.13 11:18

Sellisele emale oleks vaja ühte kurja õpetajat!

Lihtsalt ei joo ja kõik!!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada