Sõltuvus 51 teemat   126 postitust foorumis

Lisa vastus

Alkoholism või normaalne nähtus.

Autor: Sander 24.10.15 20:55

Niisiis. Probleem seisneb selles, et ma ei oska alkoholi tarvitada. Oskan ja ei oska ka. Minu töö ja eraelu näeb välja selline, et olen 3 nädalat tööl (kodust ära) ja kolm nädalat puhkan (kodus). Tööl ei võta kunagi tilkagi, sest töö nõuab head füüsilist vormi ja teravat mõistust. Tihtipeale olen kaineks autojuhiks alkoholi tarbivatele töökaaslastele. No mul on põhimõte selline, et tööl mitte juua. Koju jõudes aga esimese asjana kõigepealt "lasen rihma lõdvaks".Joon kangeid jooke, joon kiiresti ja tänu sellele jään ruttu purju. Kui vaid sellega asi ka piirduks...aga ei. Kuna joon kiiresti, jõuan õhtu jooksul ära juua rohkem, kui organism "lihtsalt purju jäämiseks vajab", ehk siis joon üle. Välja ei oksenda mitte kunagi, see refleks on ammu kaotatud. Ülejoonud olekus aga hakkan tegema selliseid lollusi, mida kaine inimene ei näe uneski. Pärast häbi kui palju ja ei mäleta ka suurt midagi. Järgmine hommik ärgates olen veel täiesti purjus ja tihtipeale trall ka jätkub. Nii võib kesta 2 kuni 3 päeva, veel kauem praktiliselt mitte kunagi, sest see ei ole enam "lõbus" ja alkohol ei mõju enam tujutõstvalt. Ja kohusetunne ka võtab oma. Peale sellist tramburaid aga kolmepäevane pohmell, mille käigus voodist praktiliselt ei tõuse, garanteeritud. Pohmelli lõppedes aga kahetsen mõtetult raisatud nädalat (3 joomist ja 3 pohmelli), see tekitab stressiolukorda, mil alati luban (ja ka mõtlen sel hetkel nii), et see nüüd viimane kord. Stress mõjutab aga suhtlemist pereliikmetega, olen pahur, vihane, ärritun nende peale kergesti, nagu nemad oleksid selles kõiges süüdi. Umbes paari-kolme päeva möödudes stress möödub on kõik jälle parimas korras. Siis võin täitsa vabalt kodus õhtul isegi paar õlut ära juua ja magama ära minna ilma mingite tagajärgedeta. Seda sellepärast, et kodus on toimetusi ja plaane järgmiseks päevaks. Kui aga kõik on tehtud ja järgmiseks päevaks plaane ega kohustusi enam ei ole, võib vabalt paar õlut lõppeda ka lisaviinaga. Mitmepäevaseks joomiseks tavaliselt enam ei lähe, aga pohmell ja kaotatud päev jälle garanteeritud. Õhtul mõtlen nii: "mis siin ikka põdeda, varsti tööle minek ja kaine elu niikuinii, väike lõõgastus ei tee paha ju". Hommikul jälle nii: "no milleks seda vaja oli, jälle üks päev elust kadunud". Ühesõnaga, kui on kohustusi järgmiseks päevaks - oskan võtta inimese moodi ja õigel ajal lõpetada, või üldse mitte võtta. Kui aga vabaaega piiramatult - ei saa pidama võtma hakates. Töölt koju tulles olen proovind sisendada iseendale, et ei joo siin midagi mitu päeva, maja vaja värvida nt. Paar õlut ära juues aga tunnen, kuidas teine "mina" ütleb, et mis sa siin valetad iseendale, ei ole sul midagi vaja kohe homme värvida, sul vabat aega veel 3 nädalat, küll jõuad ja jääb aega ülegi. Ja nii see ju tõepoolest on, vabat aega jätkub värvimiseks ja ka kõigeks muuks. Ja tegemata ei jää kunagi miskit.
Naine on korduvalt soovitand, et mine pane ampull/süst aastaks (ise joob nädalavahetusel mõne klaasi veini. Muidugi sellega ka piirdub). Aga ei taha päris 0 alkoholiga ka elu elada. Näiteks saun pole ilma paari õlleta enam saun. Vormel1-te ei kannata üldse kainena vaadata, pea hakkab ringi käima. Sünnipäevad, tähtpäevad...See pole ikka see elu. See tekitaks ainult stressi ja pingeid juurde. Vot oleks ravim, mis ei võimaldaks kangeid jooke juua...kohe ostaks. Ma tihtipeale joon kõige lahjemat 2,8% õlut, no ei taha purju jääda, tähtis on just see tegevus, mitte purju jäämine. Keegi võib soovitada alkoholivabat juua...järgi proovitud. Teine "mina" kohe tõstab häält, et mis sa siin jälle lollitad iseennast.
Ise olen mõelnud, et ostaks koju seda lahjat 2,8 õlut kastide viisi. No kui tuleb tuur peale, no joo seda palju hing ihaldab, hommikuks ikka saab kaineks vähese alkoholisisalduse tõttu. Ja mõistuse ka ära ei vii. Seda just nagu vaja olekski, mitte täielikku loobumist.
Alkohoolik ma ju ei ole. Kui ei tohi või ei taha - ei joo ja ei ole mingit isu või vajadust ja mitte ükski sõber mind mõjutada ega sundida ei saa. Ise näen probleemi just piiripidamatuses. Kuidas sellest lahti saada? Mis spetsialist asjast arvab?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada