Silmahaigused 253 teemat   339 postitust foorumis

Lisa vastus

silmades on liiguvad varjud

Autor: keegi 24.04.10 22:30

silmades on liiguvad varjud kui õues olen.ise kahtlustan et on äkki mingid ussid.

kui on ussid ka siis on olemas vi ka sellele?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: LIIS   25.04.10 13:53

Soovitan minna kindlasti silmaarsti
vastuvõtule. Saab kontrollitud ja vajadusel ka ravi .

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Jaan   26.04.10 23:05

Mis ussidest silmades juttu on ?
Silmaarstilt saab ju abi . Vaja vaid vastuvõtule minna .

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mai Kontkar   24.05.10 11:37

Silmade liikumisel käib kaasas mingi väike täpp. On ka õrnalt näha nagu läbi õhukese võrgu vaataksin. Seda näen siis hästi, kui vaatan kuhugi valgele taustale. Olen ka silmaarstile rääkinud, kuid ei räägi midagi. Ainult prillid sain uued. Kuid see on ju ka prillidega vaadates.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: diana   29.05.10 16:25

mul on kaa samasugune täpp silma ees ja liigub koguaeg arstile ütlesin.arst ütles et see on kõigil nii..

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: sama mure   15.09.10 17:56

aga mul on nagu need pikema kujuga, erinevad, mõlema silmaga näen neid täppe, ning need on nagu reas pikemalt, mitte ei ole üks täpp

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Krissu   10.10.10 21:38

mina lugesin et need täpikesed, laigud on hõljumid. ja need ei ole kahjulikud. aga kui hakkavad häirima peab silmaarstile minema. mul endal on ka. esialgu oli mingi väike täpp, nüüd on juba mõlemas silmas mingid tumedad laigud. aga ei häiri nad mind veel.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: anni   22.10.10 20:53

ei olegi ohtlikud ja üsnagi normaalne nähtus, mõnel inimesel rohkem ,mõnelvähem

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mari   25.10.10 21:40

Need on ilmselt tõesti klaaskeha hägusused (eye floaters). Mina avastasin need endal 19-aastasena ühel talvehommikul, kui aknast välja lume peale vaatasin. Arstid küll lubasid, et need peaksid aja jooksul lahustuma, mul aga pole nad kuhugi kadunud, pigem on uusi juurde tekkinud (praegu olen 31).

Arstidelt hägususte vastu abi ei saa, kontrollima aga tasub minna seetõttu, et mõningatel juhtudel võib nende äkiline teke rohkel hulgal olla märk võrkkesta lahtirebenemisest.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Astelpaju   02.02.15 10:48

Hõljumitest. 2014 oktoobris oli mul tööl pinget-kurbust-arusaamatust, läksin mööda sisekoridori ja äkki oli vasakus silmas paar eredat sähvatust. See oli reedel, tööpäeva teine pool, varsti sain koju. Järgmise päeva hommikul (laupäeval) avastasin, et midagi oleks nagu silmas, selline rismetaoline puru. Silmaarst tegi silmapõhjauuringuga kindlaks, et klaaskeha on eraldunud silma põhjas paiknevast võrkkestast. Silmaarst andis kaasa infolehe hõljumite kohta, et kontroll on vajalik kui äkki tekib juurde suur kogus hõljumeid või osa vaatevälja on puudu.
Minu küsimus on, kuidas hõljumite juurde tekkimist vältida? Kas ma võin arvutiga tööpäeva töötada, teha füüsilist tööd /(kummardamine, tõstmine)?
Olen 66 aastane juba. Mul on terve mu elu olnud tundlikkus suurem ja ravimitel ikka võimalikud kõrvaltoimed toimivad, nii on.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada