Silmahaigused 252 teemat   338 postitust foorumis

Lisa vastus

Lapse prillide kandmine

Autor: Mario 21.06.16 12:51

Tere,
Laps läheb sellel sügisel kooli. Eelnevalt käisime silmakontrollis ja sealt tuli žokeeriv üllatus, et laps peab hakkama kandma prille ja et tema nägemine ei ole korras juba sünnist saati. Eelnevalt ise nagu tähele ei pannud, et lapsel midagi viga oleks, lasteaiast tuli paar signaali, et vahest kui midagi joonistab vms, siis kipub liiga lähedalt vaatama, sammuti mängib laps kodus reeglipäraselt TV mängu või on tahvelarvutis, kus kipub ka lähedalt vaatama.
Arst pani diagnoosiks Astigmatism, käisime ka teise arsti juures kontrollis, kus tehti põhjalikum silmauuring. Tulemused üldjoontes kattusid. Lisan allapoole tulemused! Meil on nüüd olemas prillid. Minu küsimus on järgmine: kas peame prille harjutama igapäevaelus pidevaks kandmiseks? Praegu on läinud mööda mõned kuud, laps ise tahab neid aeg-ajal (pigem harva) ette panna, siis kui on näiteks tahvelarvutis või TV vaatamas, üldjuhul ta neid ei kanna. Üldiselt teeb mulle see muret, et kannab vähe, koolis ilmselt hakkab rohkem kandma tundides. Kas pean last sundima neid kandma või võime jätkata sellist eluviisi, et kui laps ise tunneb prillivajadust, siis kannab? Laps on andnud vahel märku, et tal hakkavad silmad vett jooksma, ilmselt võivad need olla talle siiski mugavad/samas ebamugavad. Ja kas see TV lähedamalt vaatamine on pikemas plaanis halb?
Olen ise proovinud prille ette panna, ütleme nii, et ligidale veel vaatab, aga kaugele vaadates terve maailm justkui ujub.
Tulemused.
Korrigeerimata monokulaarne, parem silm 0.6, vasak silm 0.6
SM: ref. + 4,75 Dsph - 1,5 Dsyl 15 / + 4,75 Dsph - 1,75 Dsyl 165; + 3,25 Dsph + 1,5 Dsyl 105 / + 3,0 Dsph - 1,75 Dsyl 75; Obj. ou - konj. hüp., mädane sekreet; F.o. ii. R: ou - gtt. Tobrex skj. T 05.04 parem silm - 0.6; vasak silm - 0.6;
Korrigeeritult monokulaarne, parem silm 0.9, vasak silm 0.9. Korrigeeritult binokulaarselt 1.0
Korrektsioon: + 1,5 Dsph + 0,5 Dsyl 105 / + 1,5 Dsph +0,5 Dsyl 75; Antud nõu prillide valiku suhtes. Prillid peaks ees olema pidevalt. Kontroll 1 x a. parem silm - 0.6; vasak silm - 0.6; korrigeeritud parem - 0.9; korrigeeritud vasak - 0.9; korrigeeritult binokulaar - 1.0;

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada