Seedimishäired 217 teemat   386 postitust foorumis

Lisa vastus

Valud maos ja palavik.

Autor: Katrin 20.09.17 18:47

Tere.
Olen 44aastane naisterahvas ja viimase kahu kuu jooksul on tekkinud ärevust tekitav haigushood.
Nimelt hakkab magu väga tugevalt valutama ja sellega seoses tekib kõrge palavik. Esimene kord ei olnud lisana oksendamist kuid seekord oli valu hullem ja kaasnes ka oksenamine. Mitte midagi sees ei püsinud. Sain juua vaid vett paari lonksu kaupa, ei muud. Järgmisel päeval on seest õõnes aga palavik kadunud ja saab vaikselt näksida. Kuid mitte kõike.
Helistasin seekord perearstile, kus pereõde ütles, et nii hakkabki olema.Aga miks ja mis seda põhjustab?
Esimesel korral käisin arsti vastuvõtul ja sealt kirjutati retseptiravim maole. Gastros leiti maost põletik.Ja sellega asi piirduski.
Mainin juurde, et tarbin igapäevaselt teatud ravimeid, mis on määratud kardioloogi, psühiaatria poolt. 7 aastat olen pidanud manustama ka diclaci mis nüüdseks on tõusnud 150mg peale.
Seega, kas hakkabki mu elu sellisena olema või siiski on siin taga midagi tõsisemat? Ja mida sel juhul nõuda oma perearstilt( kes ei tee oma tööd adekvaatselt)
Jään ootama vastust.
Lugupidamisega Katrin

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Triin   22.09.17 15:18

Tere!

Siin anonüümses foorumis ei vasta arstid. Kui soovite kliinik.ee-s arsti vastust, siis palun pöörduge konkreetse arsti poole. Arstile saab esitada küsimuse siit: https://www.kliinik.ee/noustamine

Parimate soovidega
kliinik.ee vanemtoimetaja

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mia   24.09.17 10:07

Minul leiti gastroskoopia käigus kerge gastriit, arst ütles, et see ei tohiks kaebusid põhjustada. Mina sain diagnoosiks ikkagi reflukshaiguse, kuigi mul kõrvetisi ei ole. Minu kaebusteks kerge iiveldus ja põletav tunne rinnakus, vahest tunnen , et kiirgab selga. Sümptomid suurenesid, siis kui kehkaal suurenes aastaga 10 kg. Hetkel alla pole saanud. Mina sõin mitu kuuri omeprasooli, aru ei saanud toimest, samuti keel muutus selle rohuga valgeks. Mina olen lugenud,, et kui mao limaskestal põletik, võivad kaebusteks olla iiveldus oksenadamine. Kindlasti, kui sa tarvida ad ja muid ravimeid, võivad need tekitada kõrvaltoimeid ja ega nad maole ikkagi head ei ole. Minul on mao probleem 2 aastat ja olengi juba harjunud selle ebamugava tundega elama. Põhiline ongi, tuleb täielikult toitumist jälgida, mida ja kuidas süüa. Ärritavad toidud välja jätta, kindlasti kohv ja alkohol, suitsetamine, gaseeritud joogid. Kahjuks ise olen suur kohvisõber ja pole sellest loobunud. Sul võib ka refluks olla, see ei pea alati avalduma kõrvetiste näol. Ainuke asi , millest sul palavik võib olla seda peaks edasi uurima, see pole nagu loogiline mao probleemide puhul.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada