Seedimishäired 201 teemat   369 postitust foorumis

Lisa vastus

Väga ebameeldivad gaasid, palun abi

Autor: marko 16.10.11 00:49

26a mees.
2-3 kuud on olnud väga ebameeldiva lõhnaga kõhugaasid (mädahais).
Samuti on igapäevane pisike torm kõhus.
Eelnevalt sellele sõin omeprazol tablette umbes kuu aega (kõrvetiste vastu).

Olen proovinud naturaalset probiootikumidega jogurti dieeti, mitte süüa piima ja pärmitooteid, kuid ei ole vahet.

Rämpsu, praetud ja töödeldud toite ei söö, enamus söök on värsked puuviljad/juurviljad, kala, kana. Joon põhiliselt vett ja täismahla. Gaseeritud jooke, alkoholi joon väga harva. Elustiil on väga tervislik, teen trenni iga päev, töötan värskes õhus.

Teistel minu peres seda muret ei ole, kuigi sööme samu asju. Laktoositalumatus ei tundu ka usutav, olen eluaeg piima joonud ilma gaasideta.

Kas tegu võib olla mingisuguse bakteri vohamisega (helico)? Kuidas lahti saada sellest jamast?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ram   23.10.11 17:45

52a mees
Olen tervislike eluviisidega, rämpstoitu ei söö, teen sporti, aga olin aastaid hädas sarnase jamaga. Käisin gastroenteroloogide juures. Tegin läbi kõikvõimalikud uuringud eest- ja tagantpoolt. Midagi ei leitud laktoosi- ja gluteenitelumatust ei ole. Vastus oli alati ärritunud soole sündroom, püüdke edasi elada. Lõpuks läks asi nii hulluks,et kõht oli pidevalt lahti. Siis tuli kuskilt selline mõte, et prooviks mitte teravilja süüa. Rukis, nisu , oder kaer on nüüd mul menüüst väljas ja kõht on täiesti korras. Söön riisi, maisi, tatart, ja hirssi. Vahel harva luban endale tüki leiba või mingi koogi ja see teeb kõhu korraks natuke vedelamaks, aga siis läheb jälle kõik korda. Muidugi on iga inimese seedimine väga individuaalne, aga proovige! Head tervenemist!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: aita   19.01.12 13:10

siis ikkagi gluteenitalumatus

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada