Seedimishäired 207 teemat   375 postitust foorumis

Lisa vastus

Söögitorupõletik, refluks

Autor: Naine24 09.08.16 21:09

Tere!

Olen 24 aastane naine, mind on vaevad maovalud juba üle kümne aasta. Arvasin, et mu magu on lihtsalt tundlik ning ei talu hapusid ja teravaid toite. Paar kuud tagasi muutusid valud väljakannatamatuks ning läksin arsti juurde. Võeti erinevaid proove, käisin ultrahelis ja mõõka neelamas. Diagnoositi ösofagiit ehk söögitorupõletik ja refluks, maos palju sappi. Raviks võtan Nexiumi ja NoSpa-d. Olen kuuaega ravimeid võtnud, valud on vähenenud, kuid mitte kadunud ning piinavad ikka.

Saan aru, et pean oma toitumist jälgima, vältima hapusid ja teravaid toite, sööma korraga vähem jne. Julgen väita, et olen suur tervisliku toitumise jälgija, seetõttu ei saagi aru, mida ma ikka valesti teen, et valud ei kao. Mulle tundub, et toitun valesti ja teen ise oma olukorra raskemaks. Tahaksin täpselt teada, missugustest toiduainetest ja harjumustest ma täielikult vabanema pean või mida ma tegema pean, et mul oleks parem olla?

Olen vastuste eest väga tänulik!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Pille   01.09.16 15:23

Mind on aidanud väga : http://shop.pullpunt.eu/index.php?route=product/product&path=60_129&product_id=70

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mia   07.10.16 17:27

Minul käib maoga jama juba pea aasta, tekkis stressi tagajärjel. Gastroskoopiat teinud kaks korda aasta jooksul. Minul diagnoos refluks. Aga histoloogiline proov tuvastas kroonilise gastriidi. Mis sul proovi vastused olid? Toitun tervislikult aga samuti pole paremaks läinud. Ravimitest tarvitan gaseci 20 mg seda ka juba pea aasta vahest pean nädala vahet. Kui pikalt sulle ravi määrati ja kas arst kutsus tagasi ?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mia   07.10.16 17:30

Mis sul proovi vastused olid. Mul pandi diagnoosiks refluks aga histoloogiline proov oli krooniline gastriit. Arst ütles see pole oluline. Toitun tervislikult, kuid kaebused endiselt.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada