Seedimishäired 207 teemat   375 postitust foorumis

Lisa vastus

Pressiv ja kõrvatav tunne pärakus

Autor: Moona 15.01.16 13:56

Tere,

Pöördun Teie poole suure murega. Nimelt 2 nädalat tagasi algasid mul probleemid seedimisega. Esimesed kaks päeva oli kõht lahti, seejärel läks kinni. Toitumises polnud midagi eripärast, sõin nagu tavaliselt ja siis äkki tekkisid probleemid. WC-s käisin, kuid tundsin, et mitte "lõpuni". Seejärel oli 2 päeva kõht kinni. Järgmisel päeval tekkis pressiv tunne, et pean minema WC-sse, aga midagi ei tulnud eriti. Ja ikka mitu korda päevas olid "hood", et pean WC-sse saama. Jõin sennateed - ei aidanud. Võtsin microlaxi - natuke aitas, aga ikka oli tunne, et midagi oleks nagu ees. Sõin palju jogurtit ja kliikrõbinaid, kõht hakkas nagu tööle, WC-sse oli juba asja. Aga pidevalt tunne, et MISKIT on ees. Ei saanud lõplikult tühjendada ja WC hood käisid kogu aeg peal. Päevas jooksin WC vahet vähemalt 6-7 korda ja pooled korrad olid vaid gaasid ja ei midagi rohkem. Aga "häda" oli ikka tunda, kuigi olin juba sooled tühjendanud. Paar päeva tagasi panin kindad kätte ja proovisin ise aru saada, mis seal ees siis on. Ja minu üllatuseks "roojamassi" polnudki. Oli vaid jämesool, mis pressis välja (kohe mitu cm, aga vaid pressimise ajal). Nagu ma saan aru, siis tundub, et just see "pressiv sool" tekitabki pidevalt tunnet, et on vaja WC-sse, aga midagi ei tule. Kõht õnneks kinni enam pole, kui pidev WC häda tekitab jubedalt stressi, sest pidevalt tunne, et kohe tuleb püksi. Ja ei saagi aru, kas see on jälle sool või päriselt on vaja hädale, sest pressida ei julge..Eile aga hakkas pärak jubedalt kipitama ja kipitab ja kõrvetab siiani. WC-s käisin, aga jälle midagi ei tulnud, vaid pressiv tunne ja gaasid ja kipitustunne.

Lisan veel, et toitun korralikult. Ei söö kuiva ja nisujahu. Igapäev kliikrõbinad, täistera võileib, vahel täistera makaronid või tatrapuder ja ohtralt juurvilju. Lihast kana. Joon samuti paar liitrit päevas. Rohelist teed, vett. Magusat ei söö, kihisevast hoian eemale. Töö on istuv, kuid töövälisel ajal üritan liikuda rohkem. Normaalkaalus (võib öelda, et isegi veidi alakaalus - 172cm pikkus ja kaal 51kg, aga kaal on paar aastat selline püsinud ja probleeme pole siiani olnud). Mitmeid kordi olnud hemorroidid. Abi sain Doloproct küünaldest paari päevaga. Eile panin samuti ühe, et rahustada soolt..kuid ei tea, kas see üldse aitab.
Tahtsin ka perearsti juurde saada, aga temal kõik ajad täis ja homsest lahkun Eestist nädalaks (seetõttu ei jõua perearstile järgmisel nädalal). Mis on omakorda stress, sest viibin nädal kodunt eemal võõras riigis ja pole aimugi, kas ja kuidas saaksin oma WC hädasid normaalselt maandada. Ostsin ka probiotikumid lootuses, et saan nendest leevendust..
Ei oska enam kuskilt abi otsida, äkki saate mind aidata. Mis jama see võiks olla??

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada