Seedimishäired 217 teemat   386 postitust foorumis

Lisa vastus

Pidev janu ja muud sümptomid

Autor: Andrei 15.01.20 14:32

Tere!

Soovin küsida lausa mitme probleemi kohta, millega olen juba pikemat aega kokku puutunud.

Esiteks on mul pidev janu, mis kestab juba mitu aastat järjest, või vähemalt nii kaua kui mäletan. Olen viimaste kuude jooksul vee tarbimise kirja pannud, ning keskmiselt joon vett 3,5-5 liitrit päevas, mis on ilmselgelt liiga palju. Ja seda siis, kui ma sporti ei tee. Eriti tõuseb mul joogijanu enne magamaminekut. Siis võin kahe tunni jooksul 1,5 liitrit ära juua. Selline sage joomine sunnib aga vahetpidamat vetsus käima, misjärel tahaks uuesti juua.

Septembri lõpus käisin meremeeste tervisekontrollis ning vereanalüüsid näitasid, et punased verelibled (MCV) on liialt väikesed (68,8). Arst kahtlustas maohaavandeid. Kirjutas välja Pantoprazol tabletid. Võtsin neid kaks nädalat, kuid siis haigestusin Mononukleoosi ning jätsin ravikuuri pooleli. Umbes kahe kuu pärast Mononukleoos möödus ning hakkasin mao jaoks uuesti võtma ravimist, kuid sel korral Nexmezol tablette. Tegin kuuri läbi, kuid sellel ajal märkasin, et hingeõhk hakkas ebameeldivalt lõhnama, mida ei ole kunagi varem endal täheldanud. Isegi nüüd, mitu kuud pärast Nexmezol kuuri lõppemist on ebameeldiv lõhn alles, hommikust õhtuni, olenemata sellest, kui korralikult ma hambaid ning keelt pesen. Ka hambad on üle poole aasta tagasi kõik viimseni korda tehtud ning sellega probleemi ei ole.

Hiljuti tegin perearsti juures uued vereanalüüsid, et kontrollida MCV taset. 3,5 kuuga on see küll tõusnud 75ni, kuid jääb siiani alla normi, olgugi et olen juba kaks kuud järjest võtnud tugevatoimelisi rauatablette. Ka ferretiin on madalavõitu (18,4).

Lisaks häirivad mind viimase kuu jooksul sageli esinema hakanud kõhukrambid, mis väljenduvad selles, et tõmbun järsku kägarasendisse. Nii võib korduda mitmeid, lausa kümneid kordi umbes 5 minuti jooksul. Sageli tekivad sellised tõmblused kerges stressiseisundis. Mäletan, et esimest korda tekkisid sellised krambitaolised tõmblused mitu aastat tagasi antidepressantide kuuri alustades. Küll aga esines neid peale 1,5 aastast kuuri väga harva. Nüüd aga, viimase kuu jooksul on nad uuesti, kuid väga sageli esinema hakanud. Valus ei ole, kuid häirib ikkagi, eriti avalikus kohas, sest kontrollida neid ei ole võimalik.

Võttes arvesse kõiki sümptomeid, oskate ehk öelda, mida võiks ette võtta.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada