Seedimishäired 213 teemat   382 postitust foorumis

Lisa vastus

Ösofagriit,refluks ,gastriit.

Autor: Refluks 24.01.17 16:15

Mul diagnoositi 5.detsember refluks,gastriit,ösofagriit haigus kuna söögitoru oli põlenud maohapest hääl ära, käisin mõõka neelamas.Kirjutati ravi välja Esomeproazolum 0,40 mg 3 * päevas ja Raniditin oli 300 gr 3* päevas vajadusel Maalox,olen nüüd tarvitanud üle kuu neid rohtusid kuid tulemust pole midagi.Ikka viskab haput kurku häält ei ole juba 2 kuud .Perearst ütleb ,et see ongi pikk ravi aga miks ta ei taha siis alluda rohtudele? Kas peaks rohtu vahetama või kuidas ma oma hääle saaks tagasi? Püüan toiduga väga hoida aga asi on nii ,et kuivikutest juba nii villand.Äkki oskate soovitada toidunõustajat ke aitaks dieedi menüü teha ?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mina   09.02.17 11:48

Minul ka reflukshaigus, mul hommikuti hääl ära, pidevad röhatised ja viimasel ajal tekkinud kõrvavalu, netist lugedes on kõrvavalu seotud refluksiga arst arvab et ei ole. Kõrv on muidu korras. Mina sõin aasta läbi igasuguseid maorohte, ei ole midagi aidanud, vahepeal jälgisin toitumist natuke läks paremaks aga mitte midagi suurt muutust. Nüüd läksin hiina arsti juurde ,andis mulle taimesegu ja hetkel katsetan sellega. Soovitan loobuda piimatoodetest, sest need tekitavad organismis lima ja see süvendab hääle kähedust jne. Kas sul ei ole kõrvavalu? Mul veel 10 kg ülekaalu ka, eks see ka süvendab refluksi, kidnalsti oleks abi kui kehakaal normis hoida.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mina   09.02.17 12:27

Tere Mina kes sa jagasid minuga mu muret .Õnneks kõrvavalu veel ei ole,piimatoodetest olen juba ammu loobunud kui vaja kasutan kookospiima ja kaerapiima sojpiima ka,ei tea kas laktoosivabad tooted sobivad.Kuid nüüd saab juba kolm kuud häält endiselt pole.Hapet viskab ülesse ikka 3 tunni järel söön riis ,juurviljad,kuivikud ,vahetevahel kana,valge kala .

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mina   09.02.17 19:37

Mina käisin eelmine aasta kaks korda mõõka neelamas, viimati suvel. Esimsel korral avastati söögitorust kandidoos, sain seeneravi. Tegin kuuri läbi. Stressi tagajärjel kaotasin kaalu 14 kg kahe kuuga , oli pidev ärevus ja polnud söögiisu, ehk siis selle tulemusena tekkis seen. Arstile pöördusin tükitundega, selleks määrati ka gastroskoopia. Kuna mu enesetunne 4 kuuga ei muutunud , pöördusin teise gastroenteroloogi juurde ja palusin teha uue gastroskoopia, kuna kripeldas kas seen on või mitte. Väga meeldiv arst tegi teise gastroskoopia ja selgus ,et kõik väliselt ok, seent polnud, limaskestad söögitorus ja maos normid. Arst ütles, et välisel vaatlusel kõik ok, isegi sulgurlihas polnud avatud. Kuid võeti veel biopsia helicobakterile ja sealt siis tuvastati histoloogilise prooviga minimaalne krooniline gastriit, helicobakter negatiivne. Kuid ka teine arst pani diagnoosi refluks.Uurisin, et miks diagnoos refluks kui proovivastus gastriit, et mis see on jne.. siis öeldi, et see normileid ja minimaalne, et kui juba vanust ka 35 aastat, siis vananeb ka magu jne, et diagnoos pandi mu kabeuste alusel ja kui rohud aitavd siis ongi tegu refluksiga. Kuna ma selle refluksiga jamanud aasta aega juba vahelduva eduga, söömine leevendas ja sellega seoses paisusin suvel tagasi oma tavapärasesse kaalu, kui aus olla võiks 5 kg vähem olla. Rasv ongi kõhuosas ja kuna istuv töö ka, magu kokku pressitud,liikumist vähe jne. Kaks nädalat tagasi käisin kolmanda gastroenetroloogi juures, tema vaatas mind kui lolli, kaua ma jooksen erinevate arstide vahet ja muigas mu kaebuste üle. Ütles, et kõrvavalu pole maoga seotud ja pani diagnoosiks düspepsia- seedehäire. Ometi refluksi sümptomites on kõrvavalu kirjas. Nüüd ma siis ootan järjekorda kõrvaarstile. Rohuks sain seekord mündi maitselised tabletid oroperidys 10 mg, mida siis enne sööki võtan, pidi mao motoorikat mõjutama, no eks paistab, hetkel katsetan. Aga minu põhilised kaebused ikka rinnakutagune valu , hapukas maitse suus, eriti siis kui patustan mõne maiustuse jne, põhiliselt ikka röhatised ja hääle kähedus eriti hommikul, ajab köhatama. Vahepeal tunnen valusid kaelas, seljas abaluude vahel aga ka seda ei tea kas lihaspinge või refluksist kiirgav valu . Keel ka pidevalt katune, see paneb taas mõtlema, et äkki jälle pärmseen võimutseb organismis... ja muidugi juukseid tuleb ka peast, eks kokkuvõttes ole see maojama kõik stressirohke jne, arst soovitas mulle veel antidepressante ja kui proovisin oli ensetunne veel hullem, magu streikis veelgi rohkem. Maorohtudest aitas mul kõige rohkem nexium 40 mg , seda ma võtsin 2 nädalat igal õhtul enne magaminekut. Omeprasool ei aidanud. Maaloxi ikka tarvitan aga aru ei saa kas aitab. Kas sul on reaalselt kõrvetised ka , minul kõrvetiste tunne puudub aga viimasel ajal tunnen ma paremal ülakõhus torkivat tunnet peale sööki, seda kurtsin ka viimane kord arstile, arst ütles tuleb jälgida toitumist muuta, elustiili jne tegelda stressiga. Kui vana sa oled , mina olen 35.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada