Seedimishäired 217 teemat   386 postitust foorumis

Autor: K 29.07.18 01:00

Tere!

Mul on suur mure, mida ma ei oska eriti kuhugi kirjutada, sest ilma sisse nägemata ei saa keegi midagi öelda, aga kuulan arvamusi siiski..

Nimelt on mul elu aeg olnud probleemid maoga/kõhuga/seedimisega. Algasid need probleemid ma arvan et 15 aastat tagasi, täna olen 28, siis olin 13. Mäletan, et mul oli koguage kõht lahti, peale igat söömist oli vaja vetsu joosta, tuli välja täielik vesi. Olin siis kõhnemapoolne ja olen ka täna. Aga ajas on kaebused muutunud. Täna olen jõudnud sellisesse punkti, kus mul on praktiliselt iga päev reaalselt halb olla ja see häirib elu - mul tekib mingisugune "reaktsioon" pärast söömist, ehk siis mul lähevad käed-jalad nõrgaks, tekib uimasus, pilk on udune, pea paks, "mulli sees olek" ja mis kõgie hullem - maos rõhub nii, et selline tunne, et keegi vajutab kolmnurka ja pressib sooled välja ehk siis maos tugev rõhumistunne, samal ajal kõht paisub niiii suureks. Ma ei oska öelda, kas rennie, maalox aitavad, sest see "reaktsioon" läheb varem või hiljem ise üle. Siis asendub see tühja kõhu valugs (mis on ka kolmnurgas olev valu, aga selline terav ja lõikav) ja kui söön, siis hakkab sama jama uuesti..

Ma olen käinud sondi neelamas, esimest korda 2013, kus mul avastati krooniline gastriit ja helicobakter - tegin kolmikravi läbi ja neelasin pool aastat omeprosooli, midagi ei muutunud. 2015 neelasin sondi uuesti - siis öeldi, et kõik ok, ei paista maos midagi ei gastriidist ega millestki muust, Olen veretesti alusel lasknud määrata, et äkki gluteenitalumatus - ei ole. Testin lakmuspaberiga organismi ph-d tihti - korras, 7,5 ümber. Toidutalumatuse testi olen ka käinud tegemas, sealt tuli välja, et kõige suurem talumatu on: õun, tomat, sibul, küüslauk. Neid igapäevaselt ei tarbi. Teisel kohal olid kaseiin, nisujahu, sealiha, herned, oad. Neid nii ja naa, tarbin, aga kahtlen, kas tegemist on toidutalumatusega, sest mul on perioode, kus näiteks nädal, kaks või 2-3 päeva ei ole ühtegi kaebust.

Käisin ka toiduallergiat testimas, tuli välja munaallargia, seda ei söö. Samas see proua seal, hästi kogenud ja tark vanem naine, ütles, et tema usub, et asi on minu isikuses - et ma olen nii impulsiivne ja minu organism vallandab palju histamiini. Soovitas vältida histamiini vallandamist soodustavaid toiduaineid..

Perearst ei oska muud soovitada, kui et väldi gaasilisi jooke ja praetud toite ja vürtsikaid toite. Aga see ei tundu mulle lahendus olevat.. mulle tundub, et see on ikka midagi muud..

Ma enam ise ka ei saa aru, mis minuga toimub, see on nii stressitekitav - mul on 2 aastane ja 6 nädala beebi kodus ja tahaks nagu ennast hästi tunda, paraku ei tunne.. :(

tänud ette,
Kristiina

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada