Seedimishäired 225 teemat   395 postitust foorumis

Lisa vastus

Mure maksaga

Autor: Jane 17.03.17 11:46

Tere, minul on mure enda maksa pärast. Vereanalüüsis neeru ja maksunäitajad kenasti korras, kuid ultrahelis öeldi, et maks on kergelt suurenenud ja maksastruktuur on kergelt sõmeramaks muutunud.
Perearstilt sain soovituse mitte mingil juhul alkoholi tarbida, magusat süüa ja vältida valmistooteid ehk transrasvu. Alkoholi ma ei tarbi, magusat samuti vähe. Kuid minu kõige suurem mure on tablettide tarbimine. Kuna mul on väga väga tihti peavalud ning põhjuseid on korduvalt uuritud, põhjust leitud pole. Valude korral on tablettide manustamist küll üritanud igati vältida kuid paraku pean valuvaigisteid siiski üsna tihti võtma. Ibuprofen, paracetamol ja Solpadeine..kas minu maksa struktuuri sõmeramaks muutumises ei või süüdi olla just liigsed ravimid? Mida sellisel juhul teha, kas on mingi valuvaigisti mis ei riku maksa nii hullult?
1998a avastati mul veres ka b hepatiidi antikehad, mis oli tegelikult täiesti arusaamatu,sest mitte mingeid kaebusi ei esinenudki. Sellepärast on maksanäitajaid ka perearst vereanalüüsis kontrollinud pidevalt.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada