Seedimishäired 201 teemat   369 postitust foorumis

Lisa vastus

Mao ülehappesus

Autor: Sipsik 18.04.10 20:19

Olen noor naine.Vahetevahel olnud probleeme mao ülehappesusega (5 aasta vältel), kuid see on iseenesest ära kadunud, pole ravimeid tarvis olnud. Hädad tulid justkui üleöö ja kestnud juba 2 kuud. Läbisin 30 päevase gasec kuuri ja lacto seven kuuri aga aidanud ei ole. Perearst arvas, et mao limaskest ärritunud ja läheb ise üle aga pole siiamaani läinud. Segab normaalset elurütmi. Pidevalt valud ja gaasid, sool ei käi läbi. Kas kellelgi on sarnaseid juhtumeid olnud. Soovitage arste, analüüse, ravimeid? Kas tegmist võib olla helicobacteriga või äkki on mul ainevahetushäired? Mao uuringud tehti viimati 5 aastat tagasi, kuna siis kimbutasid mind samuti kõhuhädad ja diagnoositi laktoositalumatus, neelasin sondi ja ülejäänud elundid olid väga korras.

· Suus halb hingeõhk
· Keelel valge katt
· Hape suus ja kurgus, hambad krigisevad
· Sees söövitab
· Kõht gaasi täis ja koriseb kõvasti, eriti õhtuti ja hommikuti (päeval nii väga ei häiri)
· Kõht ei käi läbi, kas lahti või kinni aga midagi eriti välja ei tule, vaid gaas-sool ei tühjendu ning pärast vetsus käiku on tahtmine uuesti minna aga midagi ei tule seest välja peale gaasi
· Tund pärast söömist hakkavad kõhus probleemid-gaasid, õrn valu, mulksumine (ei olene toidust, kõikide toitudega)
· Kõhuvaevustega kaasnes ka kaalutõus, olen eluaeg kiire seedimisega olnud ja juba 5 aastat samas kaalus, kuid nüüd olen 2,5 kuuga 5 kg juurde võtnud ja kõhu ümber on hakanud paks rasvakiht tekkima (kõht väga punnis). Toitun tervislikult, käin aeroobikas, stressi ei ole.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada