Seedimishäired 207 teemat   375 postitust foorumis

Lisa vastus

Kõhulahtisus

Autor: Müka 11.06.12 12:04

Tegemist on 50 aastase mehega. Kellel on alates neljapäevast kõht lahti ja tuleb nii, et jube. Reedel oli suhtelisel normaalne juba aga õhtul jõi alkoholi ja sõi suitsetatud kala, magusaid küpsiseid, siidrit jõi, 2-3 taldriku täit riisi kanaga ning öösel jälle kõht lahti. Hommikul jõi kohvi ja sõi midagi sinna juurde.. ikka kõht lahti... päeval sõi magusaid komme ja öösel ikka kõht lahti. Pühapäeval ikka jõi kohvi ja sõi midagi. Siis sai ostetud Smectat (seda jõi 3 pakki sisse) ja probiootikume. Aga need ei aidanud, kuna ikka kõht lahti. Nüüd siis öö vastu esmasp ei olnud enam nii hull aga kui hommikul jälle kohvi jõi ja rabarberikooki hommikul sõi oli jälle kõht lahti.
Söömise juures... võid talle rääkida, mida tohib ja mida ei tohi aga teda ei huvita.
Aga mis ravimeid peaks siis veel sisse võtma, et sellest lahti saada.
Tingimuseks siis see, et see mis ta endale sisse ajab, see ei muutu sest toidust loobumine on talle raske tegevus, või ta lihtsalt ei taha seda uskuda.
Arsti juurde ka ta ei taha minna, sest ütles, et kuidas ma lähen kui pidevalt peldiku vahet jooksen.
Keegi aitaks äkki seda põikpäiset isa mul?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: V.   27.06.12 18:05

No siis on minu arust suhteliselt lootusetu, kui sellisest toidust ei loobu ja arsti juurde ka ei lähe. Ehk on mingi viirus ja lähen ise mõne aja pärast üle, kuid vähe usutav, sest need ei kesta ju nii kaua. Ma usun, et kõige targem olekski ikka tal perearsti juurde minna või siis arst ise koju kutsuda. Vaevalt tegelikult, et asi toiduainetes on (mõtlen just, et mingi allergia), kuid nt kohv, alkohol ja rabarberikook teevad hetkel olukorra veel halvemaks. Proovige veel söetablettide ja kummeli teega, ehk aitab :) Ja võib-olla vastasin ma üldse juba liiga hilja. Edu!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: V.   27.06.12 18:08

Oeh jah, parandan ära oma kirjavead:
läheb* ; kummeliteega*

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Avo Reinu   09.12.12 10:16

Tere,

Seoses kõhulahtisusega diagnoositi lamblioos. Diagnoos tuli perearstilt (analüüsijärgselt), kuid nakkushaiguste polikliiniku analüüs ei näidanud midagi, Kirjutati välja metronidasool 20 tabletti 3x päevas. Lehelt http://medicina.bestit.ee/bw_client_files/medicina/public/pdf_book_chapters/6_2-3.pdf loen Giardiaas (lamblioos) kohta (lk 30-31, see on kas käsiraamat või õpik) - "Nädalased raviskeemid ja metronidasoolravi on
selgelt vähemefektiivsed" kui tinidasool annuses 1,5–2
g ühekordselt. Miks valdavalt kirjutatakse välja nädalane kuur metronidasooliga, mitte aga tinidasool??? Ka mulle kirjutati metronnidasool.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada