Seedimishäired 201 teemat   369 postitust foorumis

Lisa vastus

GERD ja hunnik terviseprobleeme.

Autor: Mees23 18.05.16 00:35

Pöördusin umbes 7 kuud tagasi perearsti juurde põhjusel, et ärkasin öösiti tugeva pitsitustunde peale rinnus. Sellele eelnenud kuudel oli tuvastatud uriinis liigselt valke ning ise märkasin roojas aina enam seedimata toitu. Perearsti juurest jõudsin gastroenteroloogi juurde kus diagnoositi GERD ning veidi hiljem ka geneetiline laktoositalumatus ja d-vitamiini vaegus. Raviks sain esialgu 20mg omeprasooli. Hiljem 40mg omepraasooli ning peale seda 40mg esomeprasooli. Vastavate ravimite tarvitamine kaotas küll kõrvetustunde, kuid ajapikku hakkas esinema hulk muid probleeme.
Esiteks oli tunda, et keha ei suutnud enam üldse rasvaseid toite seedida. Kehakaal on langenud 71-70kg pealt 62-61kg peale (olen 187cm mees). Samuti on tunda, et keha ei talu enam jahedaid temperatuure. Varasemalt ei olnud probleem käia õues tugevate miinuskraadidega, kuid nüüd on probleemseks ka madalad plusskraadid. Tihti esineb külma kogemisel ka tugev ärevustunne mis on nüüd soojemate ilmadega taandunud. Külmemate ilmadega olid tavalised nähtused ka väga kergesti ärritumine ning tugevad keskendumisprobleemid. Sagedaseks probleemiks on saanud liigesevalud ja nahaprobleemid. Praktiliselt kadunud on libiido ning juuksed on muutunud hõredamaks. Üpris sagedased on ka erinevad valud soolestikus. Samuti tekkis sügelustunne pärakupiirkonnas. Kõige selle juures tundsin pidevat nälga. Sagenesid unehäired.

Peale nende probleemide kuhjumist on tehtud endoskoopia (koos peensoole biopsiaga), millega tuvastati Barret lesioon ning tehtud on ka koloskoopia. Kummagi protseduuriga bakteriaalseid probleeme ei leitud. Tehtud on ka vereanalüüs, et kontrollida kilpnääret mis oli korras ning uuritud on ka võimalikke reuma probleeme mis ei andnud samuti tulemusi.

Endale tundub üha enam, et GERD oli tingitud mao alahappesusest mitte ülehappesusest ning protoonpumba inhibiitorite kasutamine on kaasa toonud hulga muid probleeme. St kõik probleemid tulenevad sellest, et keha ei saa piisavalt toitaineid. Toidulisanditena tarbin magneesiumi, d-vitamiini, kalaõli, bio-glükosamiini ning ka probiootikume, kuid erilist leevendust ei ole need toonud. Proovisin tarbida ka kaltsiumi tablette, kuid need ei teinud muud kui muutsid uriini haisvamaks. Ei joo ega suitseta. Mainides perearstile, et äkki on probleem hoopiski väheses maohappes sain ma vastuseks, et see ei ole võimalik. Seega olen nüüd oma hädadega tupikus ning ei tea mida teha ega kuhu pöörduda.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada