Reumatoloogia 65 teemat   97 postitust foorumis

Lisa vastus

Valu tibialis anterioris

Autor: MK 10.02.17 13:51

Tervist!

5-10 minuti kestuse jalutamise järel algab kramplik valu parema jala tibialis anterioris. Valu ei lase korralikult kõndida ning levib ka kõõlusesse, mis teeb kogu liikumise väga vaevaliseks ning olukord aina halveneb. Paarikümne minutilise puhkamise (istumine, lamamine) järel valu kaob, kuid lihas on endiselt pinges ning on tunda kerget tuikamist kõõluses. Kõõlusevalu ei ole kramplik, nagu lihases.

Algselt ilmnes valu kiiresti kõndimisel, kuid nüüd (5. päev) on see ka väga rahuliku jalutamise järel kohal. Sarnast valu olen tundnud aastaid tagasi mõnel üksikul ja mitte järjestikkusel korral, samuti kiirel kõndimisel ning esimest korda ajateenistuses kiirrännakut tehes. Varasematel juhtudel on valu järgi andnud kümnekonna minuti järel, lihas justkui lõtvus ning liikumine oli nagu enne valu/krambi algust.

Trenni tehes (võrkpall, squash) ei ole ühtegi valuilmingut, samas on neil juhtudel ka liikumise dünaamika teistsugune.

Jalatsid on korralikud saapad, kuid kaks nädalat tagasi lasin kontsad vahetada (meestesaapad) ning esimene kahtlus on seal, et võib-olla on jala asend nüüd vale. Visuaalsel vaatlusel ja seismisel tunduvad jalatsid identsed. Paelu liigselt ei pinguta, veri saab ikka liikuda.

Googeldamine andis vastuseid mineraalainete vaegusest ja jalatsipaelte probleemidest kuni ateroskleroosini, et ei teagi nüüd... Kas on mõni üldine nõuanne või tasub perearsti poole pöörduda? Kui ikka üle 100m liikuda enam ei suuda, eks võin vist ka EMO poole pöörduda.

Ette tänades
M

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada