Reumatoloogia 65 teemat   97 postitust foorumis

Lisa vastus

valu puusas

Autor: Kersty 04.05.11 21:52

eelmisel aastal juhtus tööl olles väike õnnetus,lükkasin kogu keha raskusega u 600 kg raskust lava ja tundsin kuidas puusast krõks läbi käis.ei teinud sellest esialgu välja,võtsin veidi vabamalt kui puusas mingitki valu tundsin.läks mööda pool aastat ja valu tuli ühel päeal rasket füüsilist tööd tehes tagasi.seekord tegi kõndimine,püsti tõusmine,istumine või üldse mingis asendis seismine nii palju valu,et mõtlesin 2 nädalat järjest iga päev,et nüüd vaja kiirabi välja kutsuda.lükkasin edasi seda kõne ja üritasin vapralt valu ära kannatada.kuna töökoht on paindlik,sain paar päeva kodus vabamalt võtta ja lootes,et seda vaid vaja oligi,naasin tööle mõned päevad hiljem. kohe kui midagi raskemat kätte võtsin,tundsin,kuidas puusale venib või surub midagi peale,nagu keegi lööks sulle jalaga puusa ja siis paluks sul sama koha peal telliskivi hoida.
nüüd on sellest esialgsest õnnetusest ligi aasta möödas,puus on omadega läbi,arstid ei oska diagnoosi panna ,valuvaigistidtest ei ole aidanud ükski siiamaani. olen üritanud lõdvetada,kuumavee kotte peale panna,venitada,jalga liikuvuses hoida. valu esialgu lõi vaid paremale poole puusa,paar kuud tagasi hakkas valud kiirguma mööda reit alla,nüüdseks valu kiirga puusast mööda reit alla põlve ja sealt juba edasigi.röntgen ei näidanud midagi.
kurb lugu,et olen alles 21 aastane. selllistes valudes küll oma pensionipõlve ette ei kujutaks.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kersty Eller   04.05.11 22:13

oskab keegi nõu anda?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kylli   23.07.13 13:54

Mulle aitas vaid venitusharjutus, mille määras kogenud fysioterapeut. MUl ka oli puusas nurk vale, mis andis igapäevaselt tunda ja kiirgus pölve, mööda reit. Kanna panin teise pölve peale ja vajutasin 1 mm haaval haiget pölve allapoole, valus oli, kuid tegin seda järjepidevalt, vähemalt 3 korda -4 korda päevas ja 2 nädala pärast tundsin, et hakkas juba kergem ja valu vähem. Ei tea, kas sulle selline harjutus vöi möni teine venitusharjutus aitaks, soovitaks ikka fysioterapeuti, kes tunneb liiges lihassysteemi ja teeb ¨öige harjutuskava.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada