Reumatoloogia 65 teemat   97 postitust foorumis

Lisa vastus

valged täpid mandlitel ja nende taga

Autor: lauri 20.05.10 09:02

Tere!

Mul on mitmendat aastat mandlitel ja eriti nede taga mingid valged täpid. Olen need aegajalt ära urgitsenud lusika varrega, siis jäävad järele verised augud. Olen käinud mitu korda perearstil ja korra isegi kurguninakõrva arstil (iga kord olen paraku need täpid enne ära eemaldand sest ei salli neid..). Arstid ütlevad, et mandlid on natuke punased ja teevad vereproovi, mis alati on korras ja sinna see asi jääbki siis... Mõned korrad olen ka jäänud päris kurguvalusse ja haigeks, siis on mandlitele vajutades nendest vedelat mäda tulnud. Aga see seisund on tavaliselt kestnud mõne päeva, ning arsti juurde jõudes on jälle mandlid ainult "natuke punased" ja vereproov korras.

Muidu see asi mind ei huvitakski, aga viimase poole aasta vältel on valutanud õlaliiges ja paar viimast kuud on olnud ka mingi vastik pakitsus vasaku põlvekedra all... ehk siis kahtlustan et mandlid tekitavad liigesepõletikku.

Kas peaksin ennast ikkagi üritama mandlioperatsioonile organiseerida, või on tõesti nii, et kui vereproov on korras, siis pole muretsemiseks põhjust?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Laurile   20.05.10 13:48

ma arvan, et sa peaks esitama küsimuse perearstile, siinsamas nõustab kaks perearsi

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ka Laurile   27.06.10 14:52

Valged täpid mandlitel on mädakorgid. See tähendab, et Sul on tonsiliit ehk krooniline mandlite põletik. Kui korgid tagasi tulevad- mine kohe arstile ja lase teha AOS tiiter( vereproov). Enamasti on ravi kirurgiline e. mandlite eemaldamine. ( mul endal olid ka korgid pidevalt mandlitel, ning pidev kurguvalu väikse palavikuga, lõigati ära lõpuks)

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: kats   02.08.10 21:51

Minul tekkisid ka korgid mandlitele sel talvel. 9 aastat polnud kurk üldse haige olnud ja nüüd siis sel talvel üle pika aja läksin kurguvaluga arstile, saadeti edasi nina-kurgu-kõrvaarstile, kes vaatas korraks kurku ja ütles "opile". Vestlesime arstiga pikalt sellest, et mismoodi nüüd siis kohe opile, kui 9 aastat (vaatasin ravikaardilt täpselt ajavahemiku) pole üldse muret olnud, isegi väiksemat punetust kurgus mitte ja nüüd järsku opile kohe. Vereproov oli täitsa korras ja kurgukülv negatiivne. Igaljuhul lauale ma ei läinud ja ei lähe ka! Olen paljudelt kogemusi küsinud ja 99% inimestest ei läheks enam sellele opile, kui oleks teadnud, kui raske on taastumine :( Mina aga kasvatan 2-aastast last ning mees on Eestist ära tööl ning ma ei saaks kuidagi 2 nädalat rahus taastuda :(
Minul tekib pidevalt 1 kork vasaku mandli nö taskusse. Pean ise serva eest ära lükkama ja siis lükkan jälle korgi välja ja korras. Tean, et see on tervisele väga halb ja liigesevalud võivad lõpuks tulla jne, aga ilmselt hetkel on muu tähtsam.

Kogu selle jutu lõpuks tahaksin aga teada, kuidas ma ise end aidata saan? Kas tõesti on operatsioon AINUS ravi sellele põletikule?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Opil käinud   17.09.11 23:51

to Kats. Taastun praegu kodus ja tunne on kohutav aga kui lased nii kaugele minna põletikul võib tekkida krooniline liigese põletik ja see on kordi hullem. Mina lõpuks ei saanud enam püsti toolilt noor ja reibas ise. Tuleb lihtsalt oma asjad nii s'ttide et selle ära teed. Sinu elu paraneb tunduvalt.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mari   03.12.12 23:14

opile läksin ja olin haiglas 2 ööd ja 3 päeva ja ütlesk et taastumine opi järgselt jah ebameeldiv .Kõik rääkisid et 2 nädalat ainult jäätist sööd aga ei kui oled haiglas kauem saad ka targemaks .pole midagi antakse valuvaigisteid veeni otse ja kui veri pidama ei jää panevad veel midagi mis aitab no ma ütlesk et 2 õõpäeva oli ebameeldiv aga sa tead et päev -päevalt läheb koguaeg paremaks häälega saad rääkima hakata juba 3 päeval sosistades ja veel mis haiglas olles oli hea oli see et õed teisel õhtul andsid juba tablette ja ma nii kartsin neelata kuna kõrinibu oli paistes aga läks tablett alla küll ja mis puutub jäätise söömisse siis teisel päeval toodi juba mulle lõunaks vedelat leiget mannat selline jahedam ja jogurt ja vedelikku peab palju jooma koguaeg peab niisutama ja veel kui väga ränk on siis antakse sulle ka veel allergiarohtu see võtab nibu turse maha-vähemaks.ma ei uskunud et 9 päevaga taandub olikord normaalseks aga nii on usu karta pole midagi 2 päeva on väike aeg kõige selle juures mis tegelikult kaasuda võib ja veel 3 ndal päeval toodi haiglas kruubisuppi ma veel imestasin et mis mõttes et ega ometi segi aeta aga ei aetud nii ongi .toit peab olema leige ja kergesti allalibisema kurgust .kohupiimakreemid on teretulnud aga sellised maheda maitsega ja kindlast laske omale kirjutada korralikud valuvaigistid .mina lasin omale kirjutada retsepti valuvaigistid ja antibiootikum oli ka ja siis need kihisevad.Ja pean ütlema kui minu tuttavad nägib mind haiglas esimesel päeval ütlesid oo ei nemad ei lähe küll sellele opile aga see on mööduv ja nüüd olen taas normaalne .NII ET POLE VAJA KARTA. Ah jaa mina tegin narkoosis selle opi .

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: marike   31.10.13 13:19

mul sama lugu mandlidel koguaeg mädakorgid peal üks nädal on teisel mitte ja siis uuesti olin väga mures kuid teie aitasite mind pöördun arsti juurde

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada