Rasedus ja sünnitus 1 209 teemat   1 383 postitust foorumis

Lisa vastus

suitsetamine?

Autor: kelli... 06.12.10 12:59

Tere!Selline küsimus kas keegi teist on teinud taseduse ajal suitsu kui jah siis kui palju ja kuidas see teie last mõjutanud/mõjutab?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Svetlana Golubeva   18.12.10 21:16

ise endal sama kysimus

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Cat202   05.04.11 11:31

Hetkel mul u 34. nädal. Olen suitsetanud terve raseduse vältel - algul oli suitsu isu väga väike, aga siiski oli. Nüüd enne sünnitamist olen pabistanud päris palju(sünnitusvalud, lapse tervis, kuigi näidud korras jne) ja sellega siis ka rohkem suitsetama hakanud.
Suitsetavad sõbrannad rääkinud(kes ka ise sünnitanud), et mis ma ikka pabistan, kui olla passiivne suitsetaja, siis ei tohiks see ka lapsele ohuks olla, sest organism sellega harjunud ja nii ka laps. Öeldakse ka et passiivsel suitsetajal on lubatud jätkata sellega, aga lihtsalt mõõdukalt(pool pakki päevas pole ehk hullu - nii ka minul).
Ei soovita suitsetada aga imetamise ajal, sest see pidavat lapsele kahjulikum olema, kuna emapiim on lapsele esimeseks eluallikaks ja seda nikotiiniga rikkuda ei tohiks. Selleks ajaks ka endal kindel plaan maha jätta:)

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Cat202   05.04.11 11:39

Unustasin mainida, et nendel suitsetavatel sõbrannadel olnud terved lapsed, aga kuna iga naine erinev, siis ei pruugigi lapse halb tervis üldse suitsetamisest tulenev olla... Tihti tuuakse ka lapse allergiate süüks välja ema suitsetamine, aga palju suuremad allergiate tekitajad on hoopis toit- ja toiduained. Selle kohta soovitaksin uurida internetist, kust olen ka ise teadmised saanud:)

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: ametnik   13.04.11 21:25

Ei tasuks. Mul kõikidel tuttavatel, kes on suitsetanud, on küll väliselt terved lapsed, aga - kõikidel nende lastel on hingasmisteed korrast ära. Kõik on pidanud käima operatsioonidel, kus nina tühjaks tõmmatud (polüübid, karbikesed ja mingi kolmas asi veel).
Põhimõtteliselt rikud lapse tervise ära oma suitsunäljaga. On see seda väärt? Laps ei saa isegi valida, kas ta tahaks sündida tervena või juba kohe haigena. Tundub lapse suhtes ebaõiglane.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Helve   13.05.11 10:49

Terve laps võib ta ju olla sündides. Aga aastate pärast löövad igasugused kopsuhädad ja allergiad-astmad välja.. siis võite küll ennast süüdistada. Näide enda perest (kasvõi kaks näidet). Ema mul suitsetas(b). Mul on kaksikud vennad. Üks neist on täitsa terve, teisel on äärmiselt nõrgad kopsud ning haarab kõik haigused endale külge. Lapsepõlves oli ka haiglas kopsupõletikuga.
Või mu tädi...paljulapseline. Osad on terved.. kahel kopsud haiged ning loomult allergilised.
Süüdistada sellest suitsetamist raseduse ajal?! võimalik...
Igatahes pole normaalne minu silmis suitsetada raseduse ajal. Nii palju võiks ju tahtejõudu ikka olla oma lapse nimel.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: kessu   23.05.11 22:53

Olen suitsetanud esimese raseduse ajal ja tean paljusid kes on suitsetanud luni lõpuni.
Lapsed on terved ei närvihaigusi ei kopsuhaigusi.
Mõelda sellele, et ka täiseti tervetel inimestel kes söövad ainult mahetoitu jms. sünnivad haiged lapsed nii, et lihtsalt suitsu süüks laste haigusi panna siis ju ei saa.
Võin ka näite siis tuua sõbranna ja ta mees pole tarvitanud oma elu jooksul lonksugi alkoholi ja ole teinud ainumatki suitsu suurem laps on suhkru haige ja väiksemal on kahepoolne krooniline pronhiit.Ometigi läbi ja lõhki öko inimesed.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada