Rasedus ja sünnitus 1 208 teemat   1 382 postitust foorumis

Lisa vastus

Vastata võimalikult kiiresti... nii küsimus: Rasestumisvastaste ...

Autor: loo 30.06.06 19:21

Vastata võimalikult kiiresti...
nii küsimus:
Rasestumisvastaste tablettide infolehel on kirjas: "Kui 1 tablett jäi vahele esimesel nädalal... siis, kui sel juhul oldi vahekorras n ä d a l aega enne tableti vahelejäämist, siis on võimalik, et te olete rase. Pöörduge koheselt arsti poole"; sealt mul küsimus, et, kui on öeldud, et rasestumisvastaste tablettide võtmise võib l õ p e t a d a igal ajal, siis ega ikka ei ole nii küll - ju - kui ma võin rase selle tagajärjel eelpoolkirjeldatud põhimõttel olla??? (Hästi mõtlemapanev küsimuseseade oli).

Nimelt: juhul, kui tahta rasestumisvastaste tablettide võtmine lõpetada, kuid mitte nii, et seejärel s e l l e t õ t t u rasedaks jäädaks, ei tohi vähemalt nädal pärast tabletilehe lõpetamist või ka teisiti, võib-olla lihtsamalt öeldes - (nädal) enne, kui peaks alustama uut tabletilehte - vahekorras olla, sest "Uue tabletilehe alustamisel esimesel nädalal tabletivahelejäämise korral n ä d a l enne tableti vahelejäämist olnud vahekorrad võivad olla raseduse põhjuseks."

Kui ma olin vahekorras neljapäeva õhtul-öösel ja järgmise nädala reedel, vastavalt varasemale kavale, ei alusta uut tabletilehte, on väike oht olla viimasest korrast rase/jääda viimasest korrast rasedaks?!?
Kui suur see nädalane kõikumine olla võib? Kas +-paar päeva ka sinna juurde - veel - igaks juhuks tuleks arvestada?
Kas ma pean "igaks juhuks välistamise põhjuse tõttu" võtma, olenemata sellest, et ei jätkaks pillide tarvitamist, siiski mõned päevad (vastavalt nii palju, kui on vaja, et 'nädal aega täis saaks') uuest tabletilehest tablette( täiesti tarbetuna näivalt ju) lihtsalt-üksnes selleks, et välistada veel eelmise tabletilehe ajal oldud vahekordadest rasedus???????(!!!!!)
Et siis tuleb välja ju, et kui rasedaks jääda ei soovi, näiteks, siis saad tablettide võtmise lõplikult lõpetada (niimoodi korralikult: olles ühe pakiga lõpetanud ja järgmisega ei alusta) üksnes siis, kui viimase nädala (umbes) vahekorras ei ole.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada