Psühhiaatria 91 teemat   293 postitust foorumis

Lisa vastus

Vajalik info(Depressioon)Loe kindlasti,võib aidata elusid.

Autor: Mina 26.11.12 19:19

Tere nagu näha ja kuulda, on palju inimesi tänapäeval kes kannatavad depressiooni all ning nad ei tea seda,arvavad et neil ajus mingi asi ja surevad kohe ära jne,sellised müstilised mõtted ning raskused keskendumisega ning kalduvused närvilisusele või lausa enesetapu mõtted.Jagan oma elust natuke siia.2012 aasta alguses diagnoositi mul rakse depressioon ning elu on läinud enam-vähem paremaks.

Mul hakkasid 2 aastat tagasi pihta erinevad ja imelikud sümptomid,ühel ilusal koolipäeval hakkasin ma imelikul kombel mööda vetsu vahet käima nagu kõht oleks lahti ja see kestis kaua ning oli juba kulunud mõttesse ning päevas sai ikka päris palju vetsu vahelt käidud.
Siis kui läksime klassiga kaugõppesse,pidin isegi paar korda bussi pealt maha minema.Imelikul kombel ei tulnud midagi,aga tunne oli nagu tuleks kohe ja vetsu häda suur.Siis järgmised sümptomid olid raske hingamine,südame puperdamine,ei saanud magama jääda.Kooli läksin väsinuna ja kurnatuna,vahepeal ei tahtnud üldse minna.
Tekkisid hirmutunded nagu foobiad kooli vastu nii öelda ja inimeste vastu jne...
Pool aastat hiljem hakkas rohkem asi kiskuma kahtlaseks,ei saanud enam keskenduda õppimisele,meeldis olla kodus,trenni ei teinud,inimeste keskel oli raske olla ja hingata,siuke tunne nagu annaks kohe otsad,koolis sai vähe olla,nutsin ja närvitsesin oma elu peale sest viimane klass oli käsil ja eksamid tulekul.Iga väike asi ärritas mind väga,kolin ja klõbin jne
Siis perearstid diagnoosidi valesi asju,arvasid et sooltega mingi jama.Ühesõnaga igast asju sai tehtud.
Olin oma särava elukiire kaotanud ja nagu koopasse vajunud.Ja niimoodi üle aasta,lootes,et läheb üle.Eluisu oli ka otsa saamas.Käed higistasid pidevalt rahva sees olles,kõndisin siis oli sellien tunne nagu kõiguks või oleks laeva peal.
Lõpuks olin ma lootuse kaotanud,siis 2012 aasta algul ei suutnud mu õde minu jonni kuulata ja soovitas mul minna psühhiaatri juurde ja ennäe,rohud mida ta kirjutas tõesti aitavad.
Endaga peab ka tegelema,kasvõi jooksmas käima,raamatut lugema,et ei hakkaks halbu mõtteid mõtlema.
Ja kindlasti soovitan rahuliku eluviisi ja armastust enda kõrvale,kes mõstab ja hoolib :)
Nüüd olen olnud 2 aastat depressioonis,elu pole küll lill aga elada saab ja trenni teha saab,ringi saab käia ja jalutada ning olla taas inimene.
Lihtsalt inimesed, kellel on samad sümptomid,need kipuvad mõtlema halbu mõtteid ja enda elu kallale minema,arvates,et sellele pole ravi ja elu on läbi.
Kui sa loed seda ja tunned,et sul on depressioon või tuttaval,siis ära oota vaid tegutse,sest kannatada pole mõnus.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Minale   27.11.12 09:59

mis ravimeid sa võtad? Kas sul süda ka paha on vahest? Ja ärevust ja rahutust?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mina   27.11.12 23:11

Ma võtan Escitalopramumi, süda pole paha, aga harva esineb ärevust jne,sest ma võtan nüüd üle päeviti pool tabletti,alguses sõin 3 tervet tabletti päevas,aga kõigile ei mõju samad rohud sama toimega,nii et tuleks konsulteerida arstiga.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Minale   28.11.12 11:48

aga kuidas sa öösel magada saad? Kas magad unerohuga või ilma?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mina   01.12.12 14:45

Ikka saan magada,ei ole vaja unerohte,rohud nagu rahustavadki ise inimest ja viib nagu mõtted mujale jne...ei ole vaja unerohte :D

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Minale   02.12.12 14:43

ma magan seroquel 200 mg, esprital 30 mg ja pool rivotrili. Aga ikka ärkan öösel ja käin söömas vahepeal, siis magan jälle edasi.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: ma ka   07.12.12 18:20

ma ka tarvitan seroguel ja hommikul veel eslorex ja vajadusel diazepam,,

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada