Psühhiaatria 91 teemat   296 postitust foorumis

Lisa vastus

Tervist.

Autor: Liina 01.07.16 23:50

Sooviks väga teada. Kas liiga kinnine olemine on haigus? Olen iseloomult küllaltki vaikne. Kas selles on midagi halba.Mind tahetakse saata seepärast psühhiaatria vastuvõtule?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Taavi   01.10.16 00:11

Tere!

Liigne ja pikaajaline kinnisus on haiguslik, kuid see võib iseenesest mööduda. Põhjustab raskusi uute sõprussuhete loomisel. Tulevases elus võib tekkida komplikatsioone, mis avalduvad nii tervislikus kui vaimses seisundis (kehvem tuju, vähene enesekindlus, ebakindlus öeldus, punastamine...). Tõenäoliselt jääb sõprusringkond või tõeliste sõprade arv ahtaks, seega kaovad isikud, kellele kurta oma muret ja kes sind mõistaksid, ehk kaob tugipunkt. Eelnev tõenäoliselt tekitab omakorda veelgi enam masendust, trotsi ja pettumist ühiskonnas, kuna sind ei mõisteta ja ei hakatagi mõistma, sest näiteks võib väheneda enese väljendusoskus, mh sõnavara.
Samas võid olla seda tüüpi inimene, kes avab end ainult teatud inimestele, ehk tõelistele sõpradele, kuid see ei ole vabandus liiga kinniseks olemiseks, katsu rohkem erinevate inimestega suhelda, ole avameelsem. Ära karda leida ühist teemat võhivõõra inimesega tänaval.
Kindlasti käi ära psühhiaatri vastuvõtul.
Edu suhtlemise harjutamisel!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada