Psühhiaatria 91 teemat   296 postitust foorumis

Lisa vastus

Skisofreenia

Autor: Lilian 27.06.17 15:32

Tere,

küsimus on minu isa seisundi kohta. Vanus 66.
aasta alguses muutus isa seisund järsult. eluaeg aktiive inimeneolnud, suhtleja, juhtivatel kohtadel, nalja visanud, pere eest hoolt kandev jne. ühel hetkel käis nn "klikk" ära ja see inimene oli kadunud. Mõtles asju välja, oli hirmul nagu väike laps, tegi sääsest elevandi iga asja puhul, ei olnud üldse adekvaatne enam. viisime Paldiski mnt-le , kus ta viibis kuu aega. adekvaatsuse saime tagasi aga otsustusvõimet ja teotahet mitte. väikse pausi järel viisime jälle Paldiski mnt-le, kus oli 3 nädalat ning selle käigus tehti 8 protseduuri aju uuringut (ajukeemia).

endist inimest meil siiani tagasi ei ole.Ta on küll adekvaatne aga ta ei tee MITTE midagi, ta sööb ja teeb mõngigaid hügieeni protseduure aga see on ka kõik. põhimõtteliselt on ta 24h pikali, kõike mis me palume teha, õe tulla jne, kõigele on vastus ei. kõik on negatiivne ja valdavad siiski mingi mõtted mured tuleviku ees. selline tunne nagu sinna diivani nurka ta vaibuki. lisaks sööb ta juba pool aastat hulgim rohtusid, mis Paldiski mnt määrati. kas see on õige? võib olla muudavad need teda nii uimaseks? või on tal depressioon (jäi pensionile, tööl ka enam ei jäi).

lugedes internetist erinevaid skisofreeniavorme, siis ei tea ma täpselt mis on aga tunnusjooni oskan leida küll erinevate peale kokku.

Kõige paremini iseloomustaks teda praegu olukord:
esiplaanil on skisofreenia negatiivsed sümptomid: s.t. psühhomotoorne aeglustumine; aktiivsuse alanemine; emotsionaalne tuimenemine; passiivsus ja initsiatiivi puudumine; nii kõne sisu kui ka sõnavara vaesumine; puudulik mitteverbaalne suhtlemine miimika, näoilme, pilkkontakti, hääletooni ja pooside abil; puudulik välimuse eest hoolitsemine ja vähenenud sotsiaalne aktiivsus;huvide kadumine, tegevusetus ja endassetõmbumine.

Mida me edasi teeme, kelle poole pöörduda? olen nõus ka tasulise arsti visiidiks.

Ette tänades

Ta lihtsalt on ja mitte mingit tegevus ega elutahet pole:(

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Vastaja   29.10.17 22:22

Ei usu, et teie isal on skisofreenia, see algab ikka palju nooremas eas. Ajukeemiat ei ole küll võimalik ühegi uuringuga vaadelda, ilmselt tehti MRT ja vaadati, kas pole insulti vms. Vanemal inimesel võivad küll depressioon ja ärevushäire olla, küsige ikka isa raviarstilt ja ärge ise diagnoose pange.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada