Psühhiaatria 91 teemat   296 postitust foorumis

Lisa vastus

Erakordselt problemaatiline

Autor: zazu 07.01.13 02:28

Tere, minu mure on järgmine :
Sain üsna noorelt emaks, 17st aastaselt, lõpetasin põhikooli ja alustasin edukalt tütre kasvatamist. Pool aastat peale sünnitamist läks asi hulluks, olin pidevalt närviline, agressiivne ( mitte inimeste vastu, aga tegin endale haiget ja lõhkusin esemeid ), kuna see muutus problemaatiliselt pöördusin nõustaja poole ja mulle määrati 2 sorti ravimid, mille nimesi ma enam kahjuks ei mäleta. Pool aastat pidin ravimeid tarbima ja pöörduma uuesti arsti poole, kui siiski on veel probleeme. Kuna ma ei saanud ravimistest olulist kasu, jätsin nende manustamise pooleli. Aastal 2010 hakkasid pihta ägedad peavalud, mis tulid ja läksid, seostasin neid kooli, töö ja lapsega .. sest oli pidevalt jooksmist ja olin kurnatud... peavalud on aga siiani . Vahepeal tulid mõneks tunniks, valuvaigistid mind ei aidanud ja loobusin nende võtmisest. Nüüd viimased paar nädalat tunnen end eriti kehvalt. Ma olen pidevalt närviline, ärev, käitun lähedastega kehvasti.. Kihlusin hiljuti, mis peaks olema ühe naisterahva pea kõige imelisem päev, ma tundsin olukorrast rõõmu esimeseks 30 minutiks ja peale seda olin oma kihlatu vastu kalk ja külm, käitun temaga halvasti. Mu tütar, kes on nüüdseks juba 5 aastane, ma armastan teda kogu oma südamest, aga vahepeal ma tunnen et ma vihkan teda ja soovin et teda poleks olemas.
Teiste pereliikmetega on nii, et kui mul on võimalus .. ma lausa meelega ütlen halvasti, kuigi ma seda ei taha .. ma hoolin oma perest ja nad on andnud mulle kõik, mis ma vajanud olen...aga ma justkui sihilikult ründan neid.
Kaks nädalat tagasi me kolisime 3-toalisest korterist suurde majja.. rohkem ruumi, rohkem vabadust.. Aga ma ei saa absoluutselt magada. Iga õhtu lähen voodisse erakordselt tugeva peavaluga, mis lööb lausa lõualuudesse, ma tõusen hommikuti peavaluga ja kannatan nii kaua kuni lõpuks üle läheb.. paar tundi on vaikust ja siis hakkab jälle pihta, kaob jälle mõneks tunniks ja enne magamaminekut on sama probleem.
Samas, mul on olnud viimase aasta jooksul ka tohutu pinge, olin pikka aega töötu..alustasin õpinguid Tallinnas, aga olen ise pärit kesk-Eestist ja sõidan igal hommikul ja õhtul kodulinna ja pealinna vahet. Kodus on mul laps, kes vajab tähelepanu, aga tõusen iga hommik 4.30 ja jõuan tagasi koju 19.00, unest jääb meeletult puudu, samuti käin kodulinnas ka tööl, ainuke puhkepäev on pühapäev, aga ka siis ei saa puhata. Kuna olen koguaeg väsinud ja magamata, olen terve maailma peale vihane ja tahan vahepeal et kõik lihtsalt ära kaoksid ja et ma saaksin lihtsalt nädal aega olla üksi, omaette, tsivilisatsioonist eemaldatuna.
Ma ei tea kas peavaludest või väsimusest tingituna tekib probleeme ka peapööritusega, lihtsalt mingi hetk lööb silme eest mustaks, aga minestamiseni asi jõudnud pole, kuulen justkui helisi - olen pidevalt valvel, eriti öisel ajal sest und ei tule, iga väiksem krõps ajab mu ärevile ja käin akna juurest akna juurde sest tundub nagu kuulen väljas inimesi, jumal teab mida veel.
Kui minu elukaaslane on kodus, siis veel mingil määral olen saanud magada ( töötab välismaal 10 päeva ära, 4 päeva kodus ), aga kui teda ei ole..siis on raske uinuda, aga saan üles ilusti. Kuid just viimane 2 nädalat on eriti hull ja sel ajal on mu elukaaslane ka kodus olnud.


Ma ei oska mitte midagi ette võtta, ei oska kuskile pöörduda sest pole kindel kas asi on haiguslik ja vajaks ravi või on mul lihtsalt stress. Vahepeal tunnen et ma olen lihtsalt nagu robot, seest tühi.. mitte ühtegi mõtet peas ei ole ja teen kodutöid nagu masin...Või teine variant , et olen üli-emotsionaalne..nutan, nutan, nutan ja veel nutan.

Olen tänulik igasuguse tagasiside eest .

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: K   07.01.13 13:49

Kirjuta mulle, kamme@lap.ee, vastan privaatselt.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: to zazu   07.01.13 19:51

Tüüpiline burn-out-sündroom. Vajad hädasti puhkust ja aja maha võtmist.
Kõige olulisem on uni korda saada. Vbla oleks kasu sellest, kui lühiajaliselt tarvitada mõnd uinutit? Head uinutid on retseptiga, peaksid ilmselt pöörduma arsti poole.
Pikad jalutuskäigud värskes õhus on ka heaks puhkuseks ja ühtlasi toniseerivad.
Ilmselt peaksid oma elus ka mingid ümberkorraldused tegema, et iseenda jaoks ja kõige tähtsam — puhkuse jaoks aega jääks.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ela   09.01.13 14:56

Lugupeetud ZAZU,kui te pole veel abi saanud,võin omalt poolt lisada omad tarkused,siis palun kirjutage ela.ela@mail.ee

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada