Psühhiaatria 91 teemat   296 postitust foorumis

Lisa vastus

Enesetapumõtted

Autor: Janika 16.12.12 17:32

Ma kardan surma ja seega usun, et enesetappu ma ikka teha ei julge. Samas, heietan mõtteid, et aga kui ikka päriselt maailmast ära väsin, siis ehk? Ja nii ma nüüd tegelengi enesehävitamisega, abiks sõber alkohol. Iga jumala päev tõmban nosu täis ja kui enesehaletsus lained pea kohal kokku lööb, ulun nagu vana peni. Nüüd mõtlen, et sebin tablakad selleks puhuks ja kui meeleolu vastav, saab ära teha.
Olen alati olnud selline väheke tõsisem ja murelikum kodanik, siiski alati toime tulnud oma probleemidega. Nüüd aga, kui elasin töö juures üle ägeda stressreaktsiooni, kolleegide nähes, hakkab mu jõud raugema. Ma ei suuda seda saagat siia kirja panna, ütlen vaid nii palju, et ma proovisin lahendusi leida, aga ei õnnestunud. Ülemuste tahe jäi peale, mu õlule lükati veel rohkem vastutust.
Ma tunnen, et ma ei jaksa, mul pole vastavaid isikuomadusi, et seda tööd teha.
Õde jäi ka töötuks, ema käib oma probleemidega pinda. Ma ei tea, ma tõesti ei taha enam. Mul endal eraelu pole, sõpru nagu on, aga need ei saa ka mu seiskukorrast aru. Jõin nendega siin üks päev ja oleks peaaegu kaklema läinud. Nemad tänitasid ühe kolleegi kallal, kes komandeeringusse pikaks ajaks läheb, jättes väiksed lapsed vanaema hoolde. Mina kaitsesin tuliselt seda kolleegi siis, aga ülejäänud rahvas pidas teda halvaks emaks jne. Varem oleks ma suutnud normaalselt diskuteerida, oma seisukohti selgeks teha, aga nüüd...hakkasin nutma ja olin sitaks närvis. Ja tundus, et nad elavad kuskil teises maailmas, et nemad saavad kõigega nii hästi hakkama ja siis tekkis äratundmine - ma olen ikka võõraks jäänud.
Tahan minna, aga veel ei julge! Ma ei jaksa enam, miks see elu peab selline nõme hädaorg olema?
Miks mina nii nõrk olen? Samas, ma olen juba 30 aastat tugev olnud, enam ei suuda.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: leeo   16.12.12 18:30

Mine psühiaatri jutule, olen ka enesehaletsemise faasis olnud ja mõelnud samalmoel. sellest saab üle, pärast sa veel naerad, kui rumalalt mõtlesid või käitusid ja nüüd oled kakskorda tugevam, ning ka targem!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Tuuli   16.12.12 20:33

Antidepressandid aitavad jalule,tuleb vaid psühhiaatriga leida õige ravim õiges annuses.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Janika   18.12.12 23:55

Minu sisse mahub palju alkoholi ja unetust, ma olen tõesti väsinud. Aga selle vastu ei ole ju rohtu, kes mind ikka aidata saaks? Ma olen oma loo ära rääkinud paljudele sõpradele, südamest südamesse. Aga see ju ei aita, näen ja tunnen omast käest; raisk, ma ei taha enam.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: tilk   20.12.12 20:45

Mine psühiaatri jutule ja räägi oma mõtetest, kui leiad õige arsti ja õige rohu oled prii oma haiglastest mõtetest!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada