Neuroloogia 416 teemat   583 postitust foorumis

Lisa vastus

tsüst ajus

Autor: Egle 24.11.16 10:14

Tere

Mulle tehti peaaju MRT ja saatekirja vastus oli: Corpus pineales väike 5-6mm tsüst.
Neuroloog rõhutas koguaeg, et see on juhuslik leid ja vaatame paari aasata pärast uuesti, et mis saab.
Kahjuks see vastus ei rahulda mind.
Probleem on selles, et ma olen aastaid maadelnud peavaludega. Viimasel ajal tekib ühes kindlas kohas terav valu. Esineb tasakaaluhäireid, silmanägemine ei ole nii nagu varem. Silmaarsti juures olen korduvalt käinud ja öeldakse, et 100% nägemine.
Enam ikka teeb murest tsüst ajus.. Kas see on normaalne, et ei uurita mis/miks see seal on ja kas ta võib põhjustada mingeid probleeme?!?
Kas ma peaks panema aja teise neuroloogi juurde? Sest kahjuks see arst ei rääkinud täpsemalt miks ja kuidas. Ja kahjuks ei kuulanud ka tähelepanelikult mu juttu.. Kõike pidin mitu korda rääkima enne kui tähele pani.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: samuti   11.03.17 05:55

Maadlen samuti aastaid peavaludega, ajuti on valud (torked) südames, vahel vasak käsi on 6lavarrest saadik tundetu ja tagumine lihas valus, kätt t6sta ei saa. On tasakaaluhäireid, mäluauke, loomulike asjade unustamine, oskuste minetamine. Unehäired. Süda lööb puhkeasendis vahel 200 lööki minutis, on käinud kiirabi.
Sotsiaaltöötaja käskis minna psühhiaatri juurde, käisin. Psühhiaater karjus mu peale ja käskis antidepressante v6tta. Antidepressandid käivitasid minus enesehävitusliku süsteemi, loobusin neid söömast ja sain saatekirja perearstilt neuroloogi juurde. On tehtud MRT mis oli korras. ees on veel PET ajust ja EEG. Hetkel on neuroloogi poolt määratud vaid unerohud mis osaliselt leevendavad unevaevusi.
Konkreetset diagnoosi ei ole ja see k6ik vältab juba 7 kuud. Arstidel ei ole tegelikult aega patsienti kuulata, selle ajaga mis on määratud j6uab vaid ühest - kahest murest rääkida ja samas nad justkui ei paneks tähele räägitavat. Miks on see nii? Sotsiaaltöötaja, kes algselt käskis psühhiaatri juurde minna on rahulolematu ja n6uab minult diagnoosi.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada