Neuroloogia 368 teemat   528 postitust foorumis

Lisa vastus

Mis haigus see on?

Autor: Sirje 04.02.10 18:30

Kuulsin, et tuttaval on sclerosis multiplex. Kas keegi teab, mis haigus see on – mis on selle haiguse mõju inimese elukvaliteedile ja kuidas see areneb, milles see täpsemalt väljendub?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: inna   27.04.10 12:53

Kui mulle 30 aastat see diagnoos pandi,ei osanud selle kohta midagi arvata,kuid haigus süvenes pidevalt-kõigepealt peavalud,siis komistamine ja tasakaaluhäired,viie aasta pärast abiks juba kepp kõndimisel,veel viie aasta pärast käimisel abiks rolaator ja nüüd siis ratastool,sest tasakaal on minimaalne ja jalad ei taha ka eriti liikuda.Haigus on muidugi igal inimesel erineva vormiga ja pöörduma peab neuroloogi poole.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: tiiu   27.04.10 19:57

Kahju Sinu sõbrannast,Sirje,kuid SM-i ei sooviks ma mitte oma hullemalegi vaenlasele.See ongi just selline haigus,mis ei tapa,kuid ei lase ka elada,ta pesitseb su ajus ja närvisüsteemis ja see,millal sa muutud täiesti abituka,sõltub haiguse kulust.Ma ei teagi hullemat haigustja polegi talle mingit ravi-see kõlab väga pessimistlikult,kuid nii see on.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Andres   19.06.10 19:24

Surmatõbi see pole, sellepärast ära nüüd stressa. Elukvaliteeti võib küll halvendada, kuid ei pruugi, oleneb haiguse alatüübist. Ravi puudub, kuid on vahendeid, et atakke ennetada/leevendada. Lootust peab olema.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Üks teine Tiiu   14.08.10 23:58

Aga,missugused on selle SM haiguse alatüübid?
Näiteks minul algas kõik vasaku käe sõrmeotstest,olid kuidagi imelikud.Kuna,aga mul eelmise aasta sügisel lõigati selle käe närvikanaleid,siis mõtlesin,et see läheb ise üle.Siis aga tuli tuimus vasakule näopoolele,keel,lõug ja käimisel tundus,et oleks nagu purjus veidi,läksin siis arsti juurde,kus tehti vereproov,see oli korras ja siis suunati neuroloogi juurde,kus tehti mulle peast pilt ja mõne aja pärast ka magnetpilt,mis näitas,et minu ajus on väikesed muutused.Öeldi,et kasvajatei ole,ega ka veresoon pole lõhkenud,et järgmisel hommikul arst minuga võtab ise ühendust ja siis kui ta helistas ,ütles,et mul võib olla SM
haigus,kuid lõpliku diagnoosi saab alles siis,kui tehakse lisauuring,et kui läheb hullemaks,siis võtaksin kohe arstiga ühendust.Ja olen veidi kuulnud ka lisauuringust,seljaüdiproovist,mis vist seisab mul vist ees ja mida kardan.
Aga kas kilpnääre võib ka põhjustada sellist asja,mis mul on(tuimus),vereanalüüsiga on mul tehtud varem kindlaks,et mul on alatalitus.Võtan 1 tabl.päevas.Ultraheliga pole uuritud minu kilpnääret,kas peaks äkki paluma arstil uurida.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ester   03.08.11 21:58

Minulgi haiguskahtlus 2000 aastal,aga leid oli vähene.Nüüd 2008 oli leid juba nii seljas,kui peas.
Minult on see haigus röövinud tasakaalu ja jõu.Valusid õnneks ei ole.Autoga eriti sõita ei taha,sest nägemine on nagu on.
Aga esimesed tundemärgid olid just tuimus pooles peas ja vasakul pool jalas ka kuni südameni.See kestis mingi 10-kond päeva ja kadus.Võib-olla tegin vea,et rohkem arsti juurde ei läinud,aga minu vormi puhul ei olegi mingit ravi.Nüüd võ
tan küll antidepresante,aga kindel ei ole kas neist abi on.Sättisin oma elu ringi ja muutsin paljugi plaanides.
Vaatan,mis elul veel mulle pakkuda on.
Sulle soovin elutahet ja rõõmu igasse päeva.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: varje   08.03.12 18:49

Põen sm-i aastast 1978, aga 6aastat tagast murdsin põlve patella, millele järgnes 4 operatsiooni, viimane oli selle proteesimine.Põlvevalu kads, kuid tekkis meeletu valu sama jala reies, nn,et jalale toetuda ei saa valu tõttu. Kas see valu käib sm-ga kaasas. Valu suureneb,ega allu ühelegi valuvaigistile. Mida teha, valutu on ainult lamamisasend?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Eero   08.12.12 19:43

Tere.
Diagnoositi mulle ms viis aastat tagasi.
Enne seda kui mulle betaferoni ravi määrati polnud mul enam tasakaalu ollagi ja vasakust silmast pime. Käed töötasid viletsalt, et isegi ühe käega Ei saanud kruusigi tõsta. Siis viidi mind LTKH (lääne tallinna keskhaigla) ja seal sain naatrium cloriid ravi ja lõpuks siis betaferoni ravi (süstinud siiamaani ja agenemisi pole olnud). Ligi üle aasta olin liikumatu, erilist koormust.mul peal eo olnud. Peale ravi saamist, kui sain nägemise vasakust silmast tagasi ja jalad alla hakkasin harrastama rattasporti kuid alaseljas käisid sellised imelikud surnud läbi ja kui see juhtus siis jalast kadus kogu jõud ära. Kaks aastat. Algusest muutus see tihedamaks, siis ma üritasin jooksmise tegeleda aga jalad lõid juba tuld peale saat.meetrit . Kas oleks mõttekas pöörduda seljaga ja jala lihasvaludega arsti poole? Suviti saan ikka kilomeetri kaks kõndida ilma.probleemideta aga talvel on asi hullem.
vanus mul 26.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada