Neuroloogia 389 teemat   552 postitust foorumis

Lisa vastus

liigesevalud

Autor: Anna 07.01.19 15:27

Tere!

Olukord on selline: mul on aeg-ajalt liigestes teravad ja "kuumad" valud, peamiselt erinevates sõrmeliigestes, rannetes, mõnikord põlvedes, pahkluudes, küünarnukkides ja varvastes. Viimasel ajal annab tunda ka lõualuu (kõrvade all on pinge ja ebamugavus, söömise ajal ebamugavus). Tavaliselt on valu ühes konkreetses punktis, nt keskmise sõrme keskmises liigeses, kestab 15-30 min ning siis kaob. Vahel harva annab ka terve päeva jooksul tunda ning valu on mitmes punktis korraga. Esmakordselt tundsin valusi umbes 1a tagasi.

Taustaks niipalju, et olen 25a, töötan arvutiga, regulaarset trenni ei tee, aga käin tihti pikemaid maid jalgsi või rattaga, et igasse päeva natuke aktiivsust lisada. Istumist on siiski päeva jooksul palju. Ühtegi ravimit pole siiani valude jaoks kasutanud, kuna nii hulluks need pole muutunud.

Küsimus seisneb selles, et kuidas annab endast märku algav liigesehaigus? Millal peaks probleemiga tegelema hakkama ja kuskile pöörduma? Kas liigesevalud võivad hoopis olla istuva töö tulemus?

Ette tänades

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada