Neuroloogia 415 teemat   582 postitust foorumis

Lisa vastus

Küünarnukk

Autor: Silja 31.05.12 21:29

Mul on probleem küünarnukiga. Nimelt tegin talve lõpul tugevat kaevetööd kivisel pinnal ning selle tagajärjel hakkas küünarnukk raksuma. Jäi vahepeal lausa kinni...välja sirutada, eriti äkilisekl, ei olnud võimalik. Ja kui seda ikka tegin, siis jäi korraks nagu kinni ja seejärel väga valus ning tugev raksatus, mida oli ka teistele toasviibijatele ehmatav kuulda. Küünarnukk valutas peale igat raksu ikka üle tunni vähemalt. Lootsin, et asi läheb ise üle, aga nagu näha siis ei lähe. Käsi hakkab enam ja enam segama raskuste tõstmistel, kaevamisel ja eriti trenni tegemisel. Et sellele käele pole üldse võimalik nt hantliga painutusi või, veel enam, kätekõverusi teha. Kui takka sunnin, siis tulemuseks ikka see sama kinni jäämine, raksatus ja kole valu. Et siis mida teha? Ja kas oleksin pidanud kohe mingi arsti poole möörduma? Kas võib olla juba hilja? Mingid jäädavad kahjustused? Selle küünarnuki taastumisest ja treengu võimalikkusest sõltub minu tulevane teenistus.
NB! Kuna olen alati olnud selline 'ise-tark' tegelane, siis suutsin mõned aastad tagasi ka sama käe õlale viga teha. Seda küll jõusaalis. See ka nüüd raksub, kuid otseselt ei tee haiget. Aeg-ajalt vaid valutab, nagu vanainimestel, ilmamuutuste peale.
Palun kas keegi saaks mulle anda nõu, mida edasi teha? Kas üldse saab teha?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: auto   02.06.12 20:14

Võib-olla murdsid kõhretüki lahti. Võib ülekoormusega juhtuda. Siis jääb liiges sirutades kinni.
Ausalt öeldes on sel juhul täiskoormus küünarliigesele kõige halvem, mida sa teha saad. Ära tõsta selle käega raskuseid ega tee kätekõverdusi jms. Kui jääb sirutades kinni, siis aeglaselt painuta kätt tagasi ja proovi uuesti sirutada, mitte ära proovi jõuga kätt sirgeks sundida.
Vaata netist harjutusi: range of motion excercises. Tasapisi tuleb neid teha, iga päev, hea kui 2-3 x päevas ja 2-3 nädalat. Tasapisi koormust juurde.
Ja ortopeedile võiksid aja kinni panna, eriti, kui sel küünarliigesel on edaspidises elus oluline roll kanda. Võib-olla on vaja kõhretükk ära võtta liigesest.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada