Neuroloogia 415 teemat   582 postitust foorumis

Lisa vastus

Korduv õlavalu mis on tihedalt seotud menstruatsiooniga..

Autor: Seidi 15.05.17 12:52

Valu saab alguse kuskilt turjalt selgroolülidest ja kiirgab paremale poole kaela, õlga. Sealt edasi kuni küünarnukini. Mõnikord hakkab peopesas nagu pisikesed nõelad torkima. Valu ei lase öösel magada ja päeval takistab normaalselt tegutsemist. Käe liikuvus ei ole piiratud. Valu on siiski nii tugev vahepeal, et pean voodisse heitma. Selline tunne, et käsi kukub otsast ära. On olnud päevi, kui valu kiirgab keha paremale küljele. Huvitav on see, et valu paremas küljes võtab lausa hinge kinni, kui keeran vasakule küljele. Kõige parem on lamada selili, padi parema käe all.
Valu kestab mõnda aega nädal-kaks ja siis kaob nagu poleks kunagi midagi olnud. Valu on seotud menstruatsiooni alguse või lõpuga. Mõnikord algab õlavalu koos menstruatsiooni algusega ning kestab 3-5 päeva. Teinekord hakkab õlg valutama peale menstruatsiooni ja siis valutab ta kõige kauem ja kõige tugevamini. Kui juhtub, et mõnel kuul menstruatsioon ära jääb, ei teki ka õlavalu.
Tavalised valuvaigistid ei aita. Olen proovinud ibumax 400 ja sellest pole üldse kasu. Eile öösel võtsin esimest korda dolmen 25mg ühe tableti. See aitas. Valu jäi tasakesi järele kuni kadus täiesti. Hommikul hakkas aga uuesti valutama. Dolmen on kange rohi ja seda ei kirjutanud mulle arst välja. Võtsin lihtsalt ühe oma pereliikme rohtudest. Kuid ma ei saa ju iga kuu nädal või kaks nädalat järjest iga päev dolmenit sööma hakata ja nii aastast aastasse.
Perearst ei ütle midagi tarka. Ta on võtnud vereproovi ja saatnud röntgenisse aga midagi pole leitud. Ütleb, et söö valuvaigisteid.
Mis mul selle õlaga lahti võib olla ja kas on sellele närivale valule ravi?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada