Neuroloogia 415 teemat   582 postitust foorumis

Lisa vastus

Kolmiknärvi neuralgia

Autor: Katriin 13.03.16 13:58

Kuidas võiks edasi käituda selliste sümptomitega? Mida arvate nõelravist või blokaadist (med.piiritus)? Mida teate klamüüdia proovist?


Olen pöördunud neuroloogi Valli Kaljula poole, kes saatis eelmine aasta detsembrikuus MRT-sse ning kirjutas Carbamazepine Nycomed 200 mg ravi, praeguseks ravi lõpetatud (transaminaaside tõusu tõttu). Samuti pöördusin suu-,näo- ja lõualuukirurgi Ülo Pintsoni poole kirjutati Celebrex 200mg x2 ning tehti OPTG ja lahtise suuga. Vahepeal lasin ULL, 10 seanssi, millega seisund paranes. Nüüd aga kirjutas neuroloog Viktor Brin Trileptal 300 mg ning alustasime poolteist kuud tagasi 300mg 2x päevas aga valu uuesti ägenes ja võtan 2x poolteist. Lasin ka tema soovitusel Milgamma 5 süsti teha ning soovitas hommikuti kõrvale võtta Multi-B strong.


Valu tekkis pärast tarkusehamba eemaldamist nov. 2014. (Liis Veede Medicum Dental) Kaebuseks pidevad valud vasaku temoromandibulaarliigese piirkonnas, alalõuas, põsesarnal, kõrvas ning samuti lööb valu ka silma tagapõhja. Näos tuntav tuimus ning ka alahuules.


Carbamazepine Nycomed 200 mg x2 - valu ja valusööstud vähenesid
Amitriptyline Nycomed 10 mg 1 õhtuti esimene nädal, edasi 20mg x1 õhtuti - hetkel ei tarvita
Celebrex 200 mg x2 - mitte mingit muutust ei täheldanud
Trileptal 300mg x2 - kuu võtsin ja valu ägenes nüüd poolteist tabl. 450mgx2 - valu hood jälle ägenesid

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada