Neuroloogia 485 teemat   653 postitust foorumis

Lisa vastus

Keskealiste valud

Autor: 47 aastane mees 09.05.19 12:41

Tere!
Kuidas vältida asjatut jooksutamist ja ajakulu. Hetkel mul abikaasal käevalu, mis kiirgab kaela ja küünarnukki. Jõudu käes pole ja äkiliste liigutuste tegemine valus. Käe liikuvus valuga piiratud.
Hetkel selliselt aeg kulunud, et paar kuud omal käel erinevaid asju peale määritud, et ehk läheb paremaks. Ei lähe!
Perearstile aega tuli oodata 2 nädalat. Saadeti röntgenisse. Vastust tuli oodata nädal (kuna perearst töötab 3 päeva nädalas). Vastus oli, et luud terved (mida oligi arvata). Nüüd ootame, et perearst kirjutaks saatekirja ortopeedile, ta kirjutab saatekirju ainult reedeti - jälle nädal!
Homme siis selgub, mitme kuu pärast saab ortopeedile. ( olen juba ette kindel, et pole tegemist õlaliigese kõhre kulumisega)
Küsimus, et kas selline jooksutamise skeem käib mingi aabitsa või määruse järgi? Kas selle skeemiga on kõige efektiivsem haigekassa raha põletada?
Kas tõesti pole võimalik kiiremini leida valu põhjust ja alustada ravi?
Tagasi tulles diagnoosi juurde usun pigem mingi närvi pitsumust või mõne kõõluse põletikku või mingit häda mõne lihasega.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: ise vastan   20.05.19 11:51

Ortopeedi aeg sai septembri algusesse. Magada öösel eriti kumbki ei saa. Abikaasa valu pärast ja ma seepärast, et ta pöörleb ja rabeleb kõrval.
Dr. Google abiga arvame, et tegu on ilmselt külmunud õla sündroomiga. Ja ega sellele polegi eriti ravi. Kannata pool aastat valusid ja siis alusta võimlemisega liikuvust taastama.
Suured tänud!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada