Neuroloogia 415 teemat   582 postitust foorumis

Lisa vastus

Gonartriit?

Autor: Irene Marita 06.04.17 17:31

Poole aasta eest vigastasin imevähe põlve(istusin jalad enda all kastis ja kasti ääre vastu õige väheke muljus väljapoole)Valu ei olnud,paistetust ei tulnud.
Nüüd üle kuu tagasi tekkis imeväike paistetus.See on suurenenud,õige vähe ka soojem kui teine põlv.EMO-s röntgen näitas,et akuutset põletikku pole,veidi madaldunud üks liigesepilu ja teine tiba laienenud.Nüüd põlv kuu aega turses,valu pole,aga kange natuke,nagu raudne võru oleks painutamisel põlve kohal jala ümber(all ja peal). Kükitada selle jalaga ei saa,hoian sirgelt kõrval ja püsti kole raske saada. Ka trepil raske.Turse läheb soojemaks.Reumafaktor oli 21,8 (võtan 2 omega 3+küüslauk+sookail mis ei lase tõusta,sestap näitas nii vähe). Reumat tekitavad vist kok-i erinevad bakterid. 40 a tagasi mul oli suur reumakriis. Praegu tekivad aeg-ajalt üksikud mädased sõlmekesed lõuale (valged),mis näitab minu meelest infektsiooni.
Perearst liiga väikese faktori tõttu reumatoloogile ei saada.Põletikku välja ei oska võtta.Soovitas glükoosoamiini,aga põletik on vaja enne välja saada.Ka ibuprofeeni soovitati ,aga see nõrga mõjuga ning diabeedikartusel pole hea.Aeg-ajalt tarvitan Betalok 25 poole tableti kaupa.
Põlveõndlas turset pole ega sõlme.Veresuhkur tõusnud samal ajal kui põlvehäda hakkas - 6,1-6,3 hommikuti.Veenivere glükoosianalüüs tehti ja see oli normis! Liikuma pean nüüd eriti aga põlv nii palju ei kannata.
Mida teha põletiku vastu.Diclac ei aidanud,hepariiniga salv ka mitte,külm kott ka mitte? Kardan,et asi läheb viivitades halvaks.
lugupidamisega
Irene Marita

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada