Naistehaigused 534 teemat   690 postitust foorumis

Lisa vastus

Meeletud valud menstruatsiooni ajal !

Autor: E 31.05.13 12:04

Tere!
Ma enamvähem olen juba aru saanud, et see on normaalne, kuid minu jaoks on see justkui õudusunenägu, olen hetkel 18.a ning menstruatsioon on kestnud mul 8.a alates 10.eluaastast peale korralikult iga kuu , kuid need valud mis on mind kimbutamas igal esimesel päeval on kohutav, ükski rohi ei aita ja üldselt lähen magama kuid seegi pisarates ja raske. Kas tõesti on see väide õige, et enne kui sünnitan seni jäävadki need valud mulle ? Olen teinud erinevaid harjutusi et leevendada valu tuhara piirkonnas kuid need ei ole aidanud mul on valu ka puusades ja alakõhus . Mida soovitate teha kodus kui üldse annab midagi teha ? Tean et kui alagavad valudega päevad , ei ole soovitatav suitsetada kuna ise olen suitsetaja siis see pidavat ka juurde andma !?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: K   01.06.13 19:48

Tere, olen samamoodi kannatanud väga valusaid päevi, leevendust on toonud soojakott seljal ja kuurid kanepiõli kapslitega.
Kanepiõlis leiduv haruldane omega 6 gammalinoleenhape (GLA) on vajalik naistele oluliste rasvlahustuvate hormoonide prostaglandiinide tootmiseks. Prostaglandiinid reguleerivad hormonaaltasakaalu, menstruaaltsüklit, on abiks PMS nähtude leevendamiseks ja menstruaalvalude korral, samuti kasutatakse GLA-d enne plaanitavat rasedust, sest see parandab emaka tekstuuri.
Ilmselt võid googeldades selle kohta veel täpsemalt uurida.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada