Naistehaigused 461 teemat   611 postitust foorumis

Lisa vastus

Kipitus ja punetus

Autor: Mari 12.04.13 16:01

Olen 55 aastane. Viimasel poolel aastal olen hädas sellega, et tunnen kipitust välistel suguelundite, limaskestadel on punased laigud. Peale WC-s käiku on eriti valus.
Arst on teinud igasugu proove, mis kõik on korras. Ütlebki, et seoses vanusega on limaskestad kuivemad ja liikudes hõõrduvad omavahel. Olen määrinud astelpajuõliga, mis tõesti tõi leevendust kuid ei aidnud lõplikult.
Kui on keegi, kellel sama mure ja on leevendust leidnud, andke palun nõu !

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: sama probleemiga hädas olnu   12.04.13 19:12

Kõigepealt tuleks välistada, et tegemist ei ole lihtsalt ärritusega, mis põhjustatud näiteks seebist, šampoonist, dušigeelist, aluspükste materjalist vms.
Edasi, kas arst võttis proove ka seennakkuse tuvastamiseks? Tegemist võib olla Candida seene nakkusega. Tavaliselt tekib küll põletik ja kipitus-punetus tupes, ent mõnikord ka lihtsalt välistel suguelunditel. (ka minul oli nii.) Candida seent on raske proovidega tuvastada, sest see seeneliik elab meie organismis ka loomupäraselt ja Candida eoseid võib esineda praktiliselt ükskõik kust keha pinnalt või sisemusest võetud proovides.
Kõige lihtsam kindlaks teha, ega ei ole tegemist seenega, on kasutada salvi Klotrimasool. Seda saab apteegist käsimüügist. Seda tuleks 2-3 korda päevas määrida põletikus kohale. Kui põletik kaob või väheneb oluliselt 7.-daks päevaks, oli tõesti tegemist seennakkusega ja ravi tuleks jätkata veel paar nädalat. Kui 7. päevaks mingeid muutusi ei ole, siis ilmselt pole tegemist seenega ja salvi määrimise võib lõpetada, sest sellest pole siis mingit kasu. Mingit kahju Klotrimasool ei põhjusta. Minul Klotrimasool toimis ja sain abi.

Kui selgub, et asi pole seentes, võiks paluda arstil välja kirjutada põletikuvastast hormoonsalvi, näiteks hüdrokortisoonisalvi või mõnda muud. Selline suguelundite põletik võib olla seotud ka algava üleminekueaga ja hormoonsalv võib olla tõhusam kui lihtne põletikuvastane ravi.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada