Naistehaigused 534 teemat   690 postitust foorumis

Lisa vastus

Emaka eemaldamine

Autor: Murelik 29.07.14 18:49

Olen 42a , kahe täisealise lapse ema. Paar aastat tagasi algasid probleemid urineerimisega ( põis ei tühjenenud korralikult ja öösiti ajas pissile ) ja umbes aasta tagasi pesus käies avastasin, et midagi punnitab alt välja. Lähemalt uurides tundus, et emakas on korralikult alla vajunud. Elan soomes ja naistearstile käimine on siin veidi keerulisem kui eestis. Peab olema tõsine probleem, et 3 kuu jooksul günekoloogi jutule pääseda.
Mina ootasin see 3 kuud ära ja käisin siis spetsialisti juures.
Arsti esimene soovitus oli emaka eemaldamine. Lisaks emakale on alla vajunud ka põis ja pärasool. Minu küsimuse peale, et miks kohe välja ja veel nii noorena, et kas ei ole võimalik toestada või midagi sellist, vastas arst, et on aga sellises vanuses selliste sümptomite korral on risk 2-10a pärast lõikuse uuendamisele väga suur.
Minu mure ongi see, et kas on tegemist kõige odavama ja mugavama variandiga soome meditsiintöötaja poolt?
Enesehinnangule oli kõva löök mõelda, et jään 42 a ilma nii olulisest organist.
Või olen ma lihtsalt eelarvamuslik?
Kas oskab keegi kaasa rääkida mis juhtub peale emaka eemaldamist? Kas ja milliseks kujuneb seksuaalelu, kas muutub hormonaalne tase, kas mõjutab see kuidagi meeleolu, kas mõjutab see ainevahetust, kas peale sellist protseduuri peab hakkama regulaarselt kasutama hormoone?
Kui keegi omab kogemust ja sooviks seda ka jagada, oleksin tänulik!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada