Nahahaigused 417 teemat   528 postitust foorumis

Lisa vastus

Probleemne nahk

Autor: Leena 26.06.17 22:49

Tere!
Loodan, et saate mind aidata selle väikese probleemiga. Nimelt on mul väga probleemne näonahk, mustad ummistunud poorid, vistrikud jms. Eriti teevad muret mustad täpid ninal, otsaesisel, põskedel ja lõual. Tihti lähevad ummistunud poorid põletikku ja mädanema. Tean, et minu olukord nahal pole kõige hullem, kui sooviks näonaha kiiremas korras korda saada. Kas tegu on aknega? Kas mul on mõtet sellise probleemiga nahaarsti vastuvõtule minna? Või saaks ka kosmeetiku puhastusega hakkama?

Loodan, et saate mind minu murega aidata :)

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kerli   02.07.17 15:21

Tere!

Akne ikka. Põletikuliste nähtude korral ei soovita nahaarsti külastusega üldse viivitada, sest iseenesest need paremaks ei lähe. Halvemal juhul võivad aja jooksul näkku inetud armid tekkida, mille hilisem korrigeerimine on kulukas, aeganõudev ja ebaefektiivne.

Mustadele täppidele ninal - https://www.google.ee/search?q=t-zone+nose+pore+strips&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjK-f-cxerUAhWCFZoKHSD6DysQ_AUICigB&biw=1024&bih=612#imgrc=kJycFleA29OB2M: (toimivad õige kasutamise korral hästi, müüakse prismades näiteks)

Apteekides on palju erinevaid tooteid aknele kalduvale nahale. Kui kasutad kosmeetikat, siis pead need kriitiliselt üle vaatama, sest aknega nahk ei talu liigset kosmeetikat. Õli sisaldavad tooted ei sobi aknega nahale üldse, sest ummistavad poore. Kreemid peavad olema nn veepõhised. Kindlasti pead hommikul ja õhtul nägu pesema spetsiaalse vahendiga (Neutrogena sarjas oli teraline kooriv näopesugeel ja mitteteraline näopesugeel ja spets näokreem mis mõeldud nendele mustadele komedoonidele). Ilmselt oleks ka kooriva kreemi kasutamine kord nädalas vajalik (Puhas loodus, õuna kooriv kreem). Kui nahk kaldub liigse rasueritusega olema siis on väga head Garnier väikestes pakikestes müüdavad savimaskid: http://www.pakcosmetics.com/brand/Garnier/Garnier/Pure-Self-Heating-Sauna-Mask.html). Näo kuivatamiseks kasutatav rätik peab alati puhas olema (st, rätikut vahetada 2x nädalas) ja tõesti ainult näo kuivatamiseks kasutatav.

Aga ma ei usu, et sa ilma retseptiravimita püsiva tulemuse saavutad!

Kerli

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada