Nahahaigused 379 teemat   488 postitust foorumis

Lisa vastus

Lisa teema - nahaprobleem näol - kas kemikaali kahjustus ?

Autor: Ama 08.07.15 13:05

Jaanuaris ja mais värvisin juuksei blondeeriva salguvärviga. Mäletan, et mul kukkus suur tilk põsesarnale, mille veega ära loputasin nagu kästakse. Kui 3 nädalat hiljem perearstile läksin, olin seose unustand ja vahepeal saanud saatekirja nahaarstile.1,5 kuuse ooteajaga
.
Sama arst oli jaanuaris tekkind punase rõnga randmel diagnoosinud keratoosiks kuigi ütlesin, et pole kunagi päevitanud ja ei istu isegi päikese käes. Olen 65 aastane ja mul ei ole olnud kunagi elus probleeme ei allergiate ega nahaprobleemidega ega päikesega kuna väldin tugevat päikest, rannas peesitamist jne. ..
Määras 1056 SEK-i maksva Aldara kreemi, mis on teind rõnga roosamaks, aga ära pole kadunud. /Olen praegu Rootsis.
Põsega läksin siin Rootsi LähiEMOsse kus üks perearst arvas selle haavaks ja käskis Alsol piiritusega iga päev määrida ja et see kaob siis nädalaga. Vastupidi ärritas piiritusega puhastamine seda ja järgmine perearst käskis osta antiseptik LHD kreemi. Ka see ei aidand. Pealegi ei näind see punetis haava moodi ka välja ja ma uskusin, et väävelperoksiid, mis on juuksevärvis söövitas naha pealmise kihi läbi ja ma ka seda ütlesin. Vahepeal tundus, et rõnga keskel oli vaevumärgatav haav, aga see võis tunduda oskamatusest ja nüüd ma seda kindlalt ei näe kuid ka nahaarsti kirjutatud hüdrokortisoonsalv ei ole midagi aidand ja täna on 5 päev ning üle 10 päeva seda ei lubata.. Lõpuks nahaarstile jõudes võttis ta rõngast proovi, kuid vastused saabuvad alles augusti lõpuks ja tema ütles, et enne ei tee ta midagi..
Mina aga hakkan pea Eestisse sõitma ja nägu on hirmus. Võib-olla ma tegin valesti et iga määrimise juures puhastasin jälle piiritusega,mille jätsin täna.
Kui biopsiaga seoses oli haav 2,5 päeva plaastri all, tundus mulle et midagi on natuke paranend, nagu laik oleks hakanud vähenema ja vähem roosa kuid siis pidin ju hakkama salvi määrima.
Mingit haava ma seal ei näe ega ole kindel kas seda oligi - ehk on välimised veresooned saanud viga kui kemikaal sinna läks. Juhendis on kirjutatud, et kui kukub nahale, loputada palja veega. Olen ka 40 aastat juukseid blondeerind ja eks vahel ikka võis kuhugi kukkuda, aga midagi taolist ei mäleta
Proovisin ka üht haavasalvi Zalve ja ka see ei aita.
Nüüd on Stockholmis ka nahaterapeutidel puhkusteaeg ja kuna tahan Eestis suurt juubelipidu pidada, tahaks teada kuhu ma võiksin seal pöörduda. Siin tehakse veresoonte punetistele laserravi edukalt.
Samuti tahaks teada, kas oleks parem teda kuivalt hoida, sest ka veega läheb veel punasemaks. Koht ise ei ketenda. Infektsiooni pole olnud, aga kuna ta on nüüd suuremaks läind kui plaastri all olles, siis hakkan kahtlema ka selles hüdrocortisoonis.. Plaaster kästi seepärast hoida, et rõngast võetud proovi haavale korp peale tuleks ja see ka 2 päevaga tuli. Arvan seega, et see punane rõngas ikka ei ole haav kuna siis oleks ikka ju korp l,5 kuu jooksul tulnud, vaid et see on kahjustatud naha pinnakiht või veresooned. Kunagi ei ole mul olnud nahaprobleeme ka mujal.
Olen tänulik esialgse nõuande eest ja ka selle eest kus saaksin Eestis seda näidata.
Tulen Tallinna.
Ette tänades. Ama

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada