Nahahaigused 402 teemat   512 postitust foorumis

Lisa vastus

Leemendav nahk reitevahel

Autor: N 51 19.03.16 18:49

Kõigepealt mul pole ravikindlustust, Arstil pole käinud, sest ei teagi millise poole pöörduma peakski ja mis see kõik maksta võiks.
Mure siis selline, et aastat paar tagasi pikalt haiglas lamades tekkisid erinevad nahahädad. Algul arvasin , et põhjustajaks on need pampersid, mis mulle paigaldati. Kui juba kõndida suutsin, püüdsin neist kohe loobuda. Pesin end alt tihedamini iga istekorra järel ja tundus, et saan end ise korda. Ent juba kodusele ravile saadetuna märkasin aina uusi ja uusi hädasi- kõik olid kuidagi naha , juuste ja küüntega seotud.
Esimesena tekkis (veel haiglas olles) päraku ümbrusse selline leemendav nahk, punetav ja niiske ja valulik. Kui sain rohke pesu ja õhuvannide ja puuderduse ning beebiõli kasutusega lõpuks asja korda, siis järgmiseks tekkis samasugune higistav nahk reitevahele, sinna kus on pükskummi joon. Olen seda samade võtetega püüdnud ravida ja aitabki aga varsti jälle taas kordub. Olen täheldanud, et uus leemenduse hoog tekib enne päevade algust ja selle ajal. Siis mõtlesin et võibolla on see seotud vanuse-menopausi algusega. See tõttu olen uurinud sel teemal erinevaid foorume aga sarnast häda neis pole kirjeldatud. Nüüdseks on see kestnud 2 aasat ja nahk seal on muutunud vorbiliseks /paksendid ja pruunikaks. Vahel on äge sügelus, pesemine rahustab. Mis see võiks olla ja mida peaksin tegema. ise arvan et see on raske haiguse tõttu ohtralt tarvitatud erinevate antibiootikumide, hormoonravimite tagajärg. Erinevad punnid, lööbed, haavandid, küünte murdumise ja juuste väljalangemise ja naha sügelusega olen ise toime tulnud ja need asjad enam.vähem nüüd korras. Olen praegu pisut ülekaalus aga need asjad algasid tegelikult JUST siis kui ma kaotasin haiglas olles kaalus 10 kg. olin siis 72kg kui koju sain, Nii et ma ei usu et see kuidagi sellega seotud on.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada