Nahahaigused 384 teemat   493 postitust foorumis

Lisa vastus

Kuiv/punetav nahk

Autor: Rein 10.08.15 21:06

Tere,
Lapsena on mul millalgi diagnoostiud atoopiline dermatiit. Keskkoolis oli asi väga hull, nahk kestendas ja kuivas ning vajas pidevat kreemitamist. Ajateenistuses kadus naha kuivamine ja kestendamine täielikult, peale pesemist ilmselt kreemitasin ainult nägu, kui sedagi. Viimased aastad peale ajateenistust on olnud rahulikud, nahk veidi kuivab ja vajab peale igat pesu kreemitamist.
Suvisel ajal pole kunagi probleeme olnud kuna päike on toiminud väga abistavalt ning allergiat miinimumini vähendanud.
Kuid sellel aastal on asi jälle hullemaks läinud. Nahk on pidevalt kuiv ja kreemitan 2-5x päevas kogu keha. Vahepeal hommikuti ärgates on peeglisse vaadates näha, kuidas näonahk on valge ja nahka lihtsalt koorub ja tunned kuidas terve keha on nagu kookonis - miski pitsitab nahka kokku. Päike pole sellel suvel absoluutselt aidanud.
Nahk on ka pidevalt punakat tooni. Keha masseerides naha normaalne värvus taastub kuid mõne aja pärast tõmbub jälle punakaks. Kui näiteks näpuga surudes liikuda ülakeha peal, teha ükskõik mis liigutus, siis umbes poole minuti pärast on näha, kuidas kehal on valge triip.
Hetkel Eesti arsti juurde minemine problemaatiline kuna asun välismaal, kuid äkki oskab mõni doktor soovitada ravimeid, mida käsimüügina ka Taanist osta saaks?
Aitäh

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada