Nahahaigused 402 teemat   512 postitust foorumis

Lisa vastus

higi - õigemini selle puudumine

Autor: Krista 25.10.10 13:21

Paljudele võib minu küsimus naeruväärsenagi tunduda, kuid soovin lihtsalt asjadesse selgust tuua - n-ö end maha rahustada.
Lugu selline, et juba paar-kolm kuud ma enam ei higista - kohe absoluutselt mitte - isegi rasket füüsilist tööd tehes või treeningul (aeroobne treening). Samas on hakanud kaenla-alused sügelema. Enesehügieeniga on ka kõik korras - kõige hullem on sügelemine just pärast pesemist. Vesi on meil hea.

Viimased nädalad ei kasuta ka nn higipulkasid, sest ebameeldivat lõhna lihtsalt pole. Minu ninaga on kõik korras - tunnen endiselt lõhnu väga hästi.
Pigem kahtlustan, et kuumal suvel süvenes minu keha termoregulatsioonihäire ning seoseid oskan tuua ka madala vererõhuga.
Termoregulatsiooni häire põhjustas korralik päikesepõletus kümmekond aastat tagasi, mistõttu on minu jaoks 25 soojakraadi veel jahedapoolne ning temperatuur -25 allapoole tekitab liigestes jäätumistunnet isegi soojas toas.

Kas need asjad võivad olla omavahel seotud või on selline üsna järsk higistamise lõppemine mõne haiguste sümptomiks? Sel juhul, millise või mida peaksin laskma kontrollida? On ju haigusi, mille puhul Aeg on määrava tähtsusega.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada