Nahahaigused 394 teemat   504 postitust foorumis

Lisa vastus

Atopic dermatitis raseduse ajal / Topical steroid withrawal?

Autor: Sandra 14.03.17 13:03

Tere!
Olen 21a naine 8nädalat rase. Mul on juba mitu aastat olnud kerge ekseem küünarnukkidel, nukkidel ja jalgadel. Mingi aeg hakkasin kasutama eloconi ja see on olnud mu parim abimees. Iga kord kui ekseem hakkab tekkima määrisin paar päeva seda kreemi ja kohe hakjas parem ja ekseem kadus jälle mõneks ajaks ära.
Eelmine suvi hakkas ekseem tekkima ka lõual. Proovisin kuu aega ilma kreemita olla aga see läks hullemaks ja hullemaks. Lõpuks otsustasin oma vana hea eloconi abiks võtta ja aitaski! Aga kohe kui paremaks läks ja ära lõpetasin eloconi kasutamise siis paari päeva pärast oli lõual ekseem tagasi. Niisiis hakkasingi eloconi iga päev lõuale määrima. Vahepeal kui seda kasutada unustasin ja ekseem tagasi tuli siis panin isegi mitu korda päevas eloconi et see rutem ära kaoks.
Nüüd kui rasedaks jäin siis kasutasin seda ka iga päev edasi aga hästi õhukeselt. Siis aga mõtlesin et tegelt ei tohiks vist üldse kasutada steroidikreeme ja lõpetasin päevapealt eloconi kasutamise.
Kolm päeva hiljem oli mul mitte ainult lõug ekseemiga kaetud vaid ka põsed. Sügelus oli nii hull et ma ei saanud magada. Läksin walk in centerisse mis on nagu EMO Eestis (elan hetkel Inglismaal, pooleteise kuu pärast kolin Eesti). Sealt anti diagnoosiks atopic dermatitis. Mulle kirjutati Fucidin H cream ja Dermol niisutav kreem. Peale kolme päeca kasutamist polnud ikka midagi muutunud. Magada ikka ei saanud sest sügelus ja põletustunne oli nii hull ja dermatiit levis edasi mu silmadele. Eile käisin ämmaemanda juures ja tema soovitas mulle Calamine lotionit, mis peaks sügeluse vastu nii palju aitama et öösel saaks vähemalt magada. Aitaski. Täna öösel magasin väga hästi. Nägu ikka sügeles aga mitte nii kohutavalt kui varem. Lootsin ärgates et kuna sügelus oli väiksem, siis on nägu ka paremaks läinud aga juba silmi avades tundsin et vasakut silma on kohutavalt valus pilgutada. Vaatasin peeglisse ja dermatiit polnud üldse paremaks läinud, ainult hullemaks. Vasak silmalaug ja ümbrus on kaetud dermatiidiga ja nii nii valus ning ülejäänud nägu on sama punane ja hull nagu ennemgi, võibolla on isegi natuke hullemaks läinud. Ma ei tea enam mida teha. Kuidas takistada dermatiidi levimist ja see lõpuks väiksemaks saada? Praegu on neljas päev Fucidin H creamiga ja ikka pole märku paranemisest...

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada