Migreen 54 teemat   78 postitust foorumis

Lisa vastus

migreen?

Autor: Lylia 05.06.12 23:02

Tere.

Mure siis selline, et mul on üsna tihti peavalud ja üldiselt väga tugevad. Pea valu aeg ei talu mitte mingisugust müa ja häält, silmad ei talu valgust ja päris tihti ajab oksele kah. Ja söögi isu on ka kadunud. Tiht võtan 2-3 500 mg valuvaigistit korraga sest muu ei aita. Kas tegemist võib olla migreeniga või on midagi hullemat.

Aitähh

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: auto   27.06.12 22:17

Kirjelduse järgi on päris palju migreenile viitavat, nt see, et valu on väga tugev, sul tekib ülitundlikkus helide ja valguse suhtes, oksendad.
Migreenile on iseloomulik ka see, et peavalu on tavaliselt pigem ühel peapoolel ja on pulseeriv. Füüsilisel koormusel, sh ka kõndides, tugevneb.
Kergemate migreenihoogude ravis saab hakkama käsimüügis olevate valuvaigistitega, kuid raskemate hoogude ravis on mõistlikum kasutada spetsiaalseid migreenivastaseid rohtusid, mida nimetatakse triptaanideks. Neid kirjutab välja neuroloog.
Neuroloog on ka see, kes saab Teid saata "millegi hullema" välistamiseks MRT uuringule.
"Millegi hullema" vastu räägib üldiselt see, kui peavaluhood on aastaid sarnased ning ei lisandu neuroloogilisi nähte (krambihood, jala-käe tuimaks minemine vms).
Su tõenäolise migreeni ravi paremaks korraldamiseks soovitan neuroloogiga konsulteerida.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada