Lapsed 746 teemat   875 postitust foorumis

Autor: Maili Sitska 30.03.13 09:44

Olen murelik ema,ning ei oska enam kusagilt miskit abi otsida,ehk on keegi samas mures olnud!
Nomelt on mul nüüd 6a. tütar,kogu mure hakkas juhtuma 3a-selt! Laps hakkas püksi kakama ja ise väitis et ta ei teadnudki sellest ise midagi! Käisime murega Tallinna laste psühhiaatri juurs,kes oli selline vanem naisterahvas ja jube järsu ütlemisega, kes määras minu tütrele siis mingid toidulisandid,mille järgi mu tütar paisus nagu pärmitaigen,ta sai neid võtta kaks kuud,kui lõpetasin need omavoliliselt! Kuid kaal kasvab siiani. Olen lõpetanud kõik lapsepõlve naudingud lapsel et miskit kommi-küpsist-krõpsu-friikaid ega ja purksi,kuid miskit ei aita. Peale kella 18,00 ei söö me juba pool aastat kui on jube näljatunne luban kurkki või õuna veidi süüa! Tunnen et ahistan oma last nii palju et ta suurest murest juba paisub edasi:(( Mida ma küll olen valesti teinud ja kuidas saaksin oma last aidata,et vältida koolis narrimisi kui ta nüüd sügisel kooli läheb,ta on 6a. ja kaalub 46kg ja on 1m. ja 30cm pikk!!!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: murelikule emale   30.03.13 11:09

Ilmselt lapsel on mingi endokriinne häire. Kui tõesti ülesöömist pole ja laps liigub piisavalt, ei ole selline kaalutõus normaalne. Toidulisandite süüks seda ka ei saa ajada. Last tuleks kindlasti näidata endokrinoloogile, määrata hormoonide tase veres ja uriinis. Mida varem häire avastatakse, seda enam on võimalusi seda korrigeerida.

Samas on siiski võimalik ka ülesöömine. Väikese lapse puhul on seda kerge mitte märgata. Ka n-ö tervisliku toitumise korral võib märkamatult üle süüa. Tuleks 2-3 nädala jooksul pidada toitumispäevikut, kuhu kirjutada üles ka kõige väiksemadki kogused, mida laps päeva jooksul sööb või joob. Seejärel tuleks kirjapandut analüüsida, parem kui mõne toitumisspetsialisti või perearsti abiga. Äkki laps saab siiski päeva jooksul ülemäära kaloreid või on toit ühekülgne. Sel juhul võib probleemi lahendamiseks piisata toitumise korrigeerimisest.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Juuli   25.05.18 19:18

Tere, kuidas oleks võimalik siit kustutada kommentaar??? Asi on väga isiklik ja on nüüd juba tekitanud lapsele kannatusi,kuna ema teadmatuses kirjutas lapse murest oma nime all!!!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada