Lapsed 739 teemat   866 postitust foorumis

Lisa vastus

Mure lapse kakamisega

Autor: Liisu 06.02.10 17:33

Tere!
Mul on selline suur mure, et kui mu laps sai 1 kuuseks ja 1 nädalaseks siis mu laps ei hakanud enam kakama. Alguses kakas eranditult iga mähkme sisse! Alates siis sellest hetkest kui suvel need kuumad ilmad hakkasid siis see probleem ilmnes. Alguses oli nii , et ei kakanud 3 nädalat, kuid arsti soovitusel aitasime teda microlaxiga korra nädalas või tihedamini. Siis käisime ka murega Tartu Maarjamõisa Haiglas valvearsti juures selle murega. Seal pandi talle gaasitoru sisse ja lasti meid koju!Lapse terviseseisund tunnistati heaks- laps naerab , suhtleb, jälgis kõiki ja muidu väga elav laps ainult et punnitab. Punnitab siiani ka gaasidest ja arvatavasti ka sellest kakamise probleemist. Siis läksime ühe lastearsti juurde kelle juures ja kelle abi me saame siiani selle probleemiga. Andsin talle ka 2 kuud duphalaci, kui andsin duphalaci iga päev siis ta ise kakas 3-4 korda päevas. Aga kui arsti soovitusel iga kahe ja 3 päeva tagant andsime siis ei kakanud ta enam. Praegu arsti soovitusel ei anna talle 2 kuud duphalaci, anname ka ploomimehu, mida oleme ka andnud lapsele alates lapse 3 elukuust! Praegu on mu tütar juba 5,5 kuud vana ja ikka ei kaka. Kuigi laps on hästi rõõmsameelne ja ei oskagi väliselt öelda et tal mingi probleem võiks olla. Noh ma ikkagi saan aru et talle see teeb vaevusi punnitab nii mis kole ( ka gaasidest mis pole siiani veel üle läinud). Arsti soovitusel oleme aidanud tal iga päev kakada. Et mida ma tegema peaksin kas oma lastearsti vahetama selle probleemiga või ikkagi tema juhiseid ka edaspidi kuulama? Tegu peaks olema hea lastearstiga! Ei teagi mida kohe teha. Laps on kogu aeg võtnud ilusti kaalus ja kasvus juurde!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: to Mure lapse kakamisega   06.02.10 17:33

Ma lugesin selle megakooloni kohta, mulle ei tundu küll et lapsel oleks kaka kõva nagu palsteliinjas..pigem ikka vedela poolne ja verist kakat pole ka nagu näha olnud.oleme andnud talle ka alates teisest elukuust arsti soovitusel ploomipüreed juurde see hoiab ka kõhu lahtisena!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: to Mure lapse kakamisega   06.02.10 17:34

Ehk siis on lapsel lihtsalt üliloid peristaltika. Peaks tegema protseduure peristaltika ergutamiseks. Kõige lihtsam on kõhumassaaž, aga arst võib veel määrata elektriravi ja muid protseduure.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Evelin   17.01.12 21:14

Kas kellegil on olnud lapse kõhukinnisusega sarnaseid probleeme:1,6 a-ne laps kakab nädalas korra. See kakamine on tal hirmvalus ja kaka on väga suuremõõtmeline ning kuiv ja jäik nagu kokkupressitud saepuru. Mikrolax ei aita. Ta isegi ei reageeri sellele lahtistile rohkem kui kerge punnitamisega. Täna tundub lapsel olema ka palavik. proovisin ka mikrolaksi uuesti kuna ta ei ole 4 päeva kakanud. Taas see ei aidanud. sigmasooles on palpeeritavad suured ning kõvad väljaheitemassid, mis aga kuskile ei liigu. Öösiti on vahel tal olnud tugevad valuhood, mil ta nutab väga kõvasti.Tavaliselt on sellised valuhood vaid yhel ööl järjestikuselt ja siis kui kõht on väga kinni. (Vahel on meil perioode olnud ka kus ta kakab väga tihti kuid siis teelusika v supilusikasuuruste kogustena vaid. Harva ka normaalse suurusega on kaka olnud)...Kas kellegile on taoline mure tuttav? Haiglas olime kõhukinnisusega kuid põhjalikumaid uuringuid ei tehtud . Täna on lisandunud ka lapse loidus ning pulss tundub olevat kiirenenud.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: veronika   18.01.12 11:06

soovitan duphalac siirupit ja sooja söögi toidukordi jälgi. peale söömist potile.
meil tekkis kõhukinnisusega probleem ja see kestis 5 eluaastani, poisil.hakkas kinni hoidma kartuses et valus kakada:(
kui duphalac ei aita siis perearstile abi järgi. meil viimaseks op pakuti aga õnneks pääsesime:)
espumisan ning carmolis tilgad ka võivad abiks olla.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mari   07.02.12 14:39

Parim lahtisti on harilik riitsinusõli. Muud lahtistid võivad tekitada olukorra, kus mürgid hakkavad imenduma tagasi organismi. Riitsinus aitab ka sooleseintel puhtaks saada.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: triinu   08.02.12 11:45

meil mõjus hästi kui keeta musti ploome,neid süüa ja ka seda nn.keeduvett juua

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada